Po prohraném brněnském derby ze 17. listopadu chtěly ženy naplno bodovat proti Jihlavě a Hradci Králové. Tedy proti týmům, které už v této sezoně v rámci ligy porazily. A povedlo se jim to i tentokrát. V obou zápasech sice nečekaně prohrávaly, zbytek zápasů už však patřil pouze jim. Z domácích utkání tak vytěžily všech šest bodů a jsou nadále druhé.

K1 Florbal Židenice - EAV SK Jihlava 9:2 (2:1, 2:0, 5:1)

Branky: 5. a 53. M. Jahodová, 8. a 43. Klvačová, 36. Janečková, 36. Vokálová, 41. K. Jahodová, 43. Králová, 58. Marková - 4. Krčálová, 47. Vytisková
Vyloučení: 0-0
Zásahy brankářek
: Kratochvílová 17 - Václavková 19
Diváků: 35

Start do sobotního utkání vyšel lépe Jihlavě. Soupeřky využily zaváhání uprostřed hřiště a Hanka Krčálová překonala Kratochvílovou. Překvapivé vedení ale hostům nevydrželo dlouho. Sestry Jahodovy nejprve vybojovaly míček u branky a následnou tradiční akcí zpoza branky zakončenou střelou do prázdné srovnaly. V prvním dějství padla ještě jedna branka a byly to Židenice, které se poprvé v zápase ujaly vedení. Nezištnou přihrávku Zuzany Žampachové přesně zužitkovala Anna Klvačová, pro kterou to byla první trefa v základní části 1. ligy. Diváci si na další trefu museli počkat až do 36. minuty, kdy na 3:1 zvýšila z předbrankového prostoru Natálie Janečková. Na další gól už však diváci dlouho čekat nemuseli. Hned půl minuty na to totiž dala gól na 4:1 Kateřina Vokálová. Židenice byly lepší a svou převahu promítly i do skóre ve 3. části. V ní se jim podařilo nasázet pět branek a zápas definitivně rozhodnout. Postupně se trefily Klára i Monika Jahodovy, Veronika Králová, podruhé v zápase Anna Klvačová a Barbora Marková. Na konci tak na tabuli svítilo skóre 9:2.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ A NEJLEPŠÍCH HRÁČEK ZÁPASU

SESTŘIH UTKÁNÍ

FOTOGRAFIE ZE ZÁPASU

K1 Florbal Židenice - IBK Hradec Králové 15:3 (5:2, 5:0, 5:1)

Branky: 3., 19. a 38. Janečková, 12. a 21. M. Jahodová, 20., 44. a 58. Králová, 20. Klvačová, 25. a 60. Marková, 28. a 50. Žampachová, 32. Sabolová, 43. Zimolová - 1. Kautská, 1. a 48. Dohnalová
: Večeřová 16 - Kašparová 14
Diváků: 38

Židenicím v rámci 2. kola na hřišti Hradce Králové nevyšel vstup do zápasu, přesto nakonec zvítězily vysoko 12:5. A nedělní utkání se vyvíjelo podobně. Hradec perfektně využil dvě zaváhání Dračic a už v první minutě vedl 2:0. Brankářka Alena Večeřová si tak pořádně nesáhla na míček a hned musela dvakrát lovit míček ze své sítě. Nepovedený vstup ale domácí tým nerozladil a ještě do konce první části skóre otočil pěti brankami. Za zmínku stojí zejména poslední minuta, kdy se na 4:2 prosadila pěknou střelou do šibenice Veronika Králová a o tři sekundy později, přímo z buly, navyšovala na 5:2 z bleskové akce Anna Klvačová. Podobný průběh měla druhá i třetí třetina. Židenice měly velkou převahu a jak ve druhé, tak ve třetí třetině nasázely shodně pět gólů. Individuálně se dařilo zejména Natálii Janečkové (3+3), Veronice Králové (3+1) či Zuzaně Žampachové (2+2). Dračice tak zvládly i nedělní zápas, zvítězily vysoko 15:3 a do tabulky si připsaly plný počet bodů. Nadále tak dýchají na záda prvnímu Třinci.

Ženy nebudou mít pauzu ani tento víkend. Na Vodové totiž budou dohrávat odložené 4. kolo proti Rtyni. Věříme, že si najdete čas a přijdete je podpořit!