Tatran Střešovice - K1 Florbal Židenice 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky: 3. a 38. Kopecká - 7. Urbášková

Vyloučení: 0-0

Zásahy brankářek: Drbalová 8 - Remešová 29

Už na podzim si ženy musely zvyknout, že se jejich zápasy hrají za zavřenými dveřmi a nemohou se opřít o přízeň diváků, kteří jsou odkázáni pouze na videopřenosy. Noví trenéři měli velmi krátkou dobu na zaimplementování svých představ do hry týmu, přesto už od začátku sobotního utkání proti Tatranu byla k vidění snaha o využívání středu hřiště, což nový trenérský štáb považuje za klíč k posunutí hry židenického týmu. Nicméně úvod utkání se nesl v duchu mnoha nepřesností. V zápase tedy byly vidět náznaky šancí, ale také nebezpečné akce soupeře. Ty byly způsobeny právě ztrátami ve středu hřiště. Jako první se v utkání prosadil Tatran, kdy se prosadila Kopecká. Domácí si vedení však neudrželi dlouho. V 7. minutě se pomocí backhandové kličky povedlo uvolnit Evě Urbáškové, která výstavní trefou srovnala na 1:1. Tatran byl aktivnější a vypracoval si větší množství šancí, ale Remešová i přes častou střelbu soupeře zachraňovala vyrovnaný výsledek. Ani jeden z týmů tak do šaten nešel s výhodou skóre na své straně. Tatran byl i ve zbytku zápasu lepším týmem. Dračice ale dlouho odolávaly nájezdům domácích, pouze jedna další střela z hokejky Kopecké skončila v bráně v čase 37:59. Jednalo se o brankově chudý zápas a ukázalo se, že gól z konce druhé třetiny byl vítězný. 3 body tak zůstaly v Praze. Střešovice i v druhém vzájemném zápasy zvítězily a připsaly si důležité body do tabulky.

K1 Florbal Židenice - MITEL Florbalová akademie Mladá Boleslav 6:5pp (1:1, 1:2, 3:2 - 1:0)

Branky: 12. Jahodová K., 37. Jahodová M., 43. Staňková, 47. Bílá, 57. Janečková, 62. Pravcová - 3. Beránková, 29. Indrová vl., 35. Doležálková PH, 49. Švejdová, 59. Janatková

Vyloučení: 1-0

Využití: 0-1

Zásahy brankářek: Večeřová 14 - Klementová 41

V nedělním utkání na domácí hale Vodova se Dračice utkaly s týmem MITEL Florbalová akademie MB, který loni bezkonkurenčně ovládl nižší soutěž a zasloužil si postup mezi elitu. Dračicím se ale nepodařilo přenést přes den starou prohru, což mělo za následek špatný úvod zápasu. Branku domácích hájila poprvé v kariéře juniorka Alena Večeřová, která bohužel musela lovit míček z brány už ve 3. minutě. První střelkyní zápasu se stala hostující Beránková. Na rozdíl od zápasu s Tatranem byly v tomto zápase Židenice aktivnější, ale stejně jako Tatran troskotaly na neefektivním zakončení. Překonat hostující brankářku se podařilo až Kláře Jahodové po šťastném doklepnutí do brány. Po této brance židenický zmar pokračoval. I přes aktivní napadání soupeřek a velkou aktivitu na jejich půlce se nedařilo překlopit stav utkání na stranu domácích. První třetina skončila 1:1. Předvedená hra Židenic byla i nadále velmi fyzická, ale ani to nestačilo na prolomení obrany Mladé Boleslavi. Možná i z této frustrace pramenily dvě inkasované branky. První padla po nečekané chybě kapitánky Indrové, která nešťastně překonala brankářku Večeřovou. Tuto trefu dostaly mladoboleslavké hráčky darem, ale tu další si vypracovaly po pěkné kombinaci v přesilové hře, na jejímž konci byla Doležálková. Po této brance byly židenické hráčky jako opařené a Boleslav získávala více ze hry. Chyby ale můžou vznikat na obou stranách, což předvedla hostující obrana, která zapomněla za svými zády Moniku Jahodovou. Ta využila zaváhání a nekompromisně Boleslav potrestala střelou pod horní tyč. V poslední třetině čekala na diváky divoká přestřelka. Židenice otočily nejprve skóre na svou stranu zásluhou povedených střel Staňkové a Bílé. Mezi tím měli hosté obrovskou šanci, ale trestné střílení Doležálkové s přehledem vychytala debutantka Večeřová. Boleslav se ale nesmířila s prohrou a srovnala díky Švejdové. Touha vyhrát byla z hry Židenic čitelná. Napadání a kombinace byly po zásluze odměněny brankou Natálie Janečkové. Ovšem jedobrankové vedení je zrádné, obzvlášť ve florbale, o čemž se ženy přesvědčily necelé dvě minuty před koncem, kdy opět vyrovnala Janatková. Zápas tak dospěl do prodloužení, které naštěstí rychle ukončila Kamila Pravcová, která využila středového prostoru a povedeného přiťuknutí Markéty Sedláčkové a střelou ke vzdálenější tyči zajistila Židenicím bod navíc. Extraliga pokračuje o víkendu, kdy Židenice změří síly s Olomoucí a ostravským FBC.