Před zahájením série přicházely z židenického tábora do veřejného prostoru jasné vzkazy: "Cítíme šanci a porveme se o to." Na druhé straně pak bylo znát, že si jsou Ivanti Tigers Jižní Město jistí svou historickou pravdou: nikdy s Židenicemi neprohráli. Jednou utkání (čtvrtfinále 2016/2017) došlo až do samostatný nájezdů. Tento víkend všechno změnil.

Stačilo 44 vteřin sobotního utkání, aby šly domácí Tigers do vedení. Ve 135 sekundě pak na rozdíl dvou branek zvyšovala domácí Pěnkavová. Židenice se z nepovedeného úvodu dokázaly vzpamatovat. Nejprve se v předbrankovém prostoru prosadila Dernerová, o půl minuty později přesnou dorážkou vyrovnala Hubáčková. Brankové hody úvodní desetiminutovky neskončily. Naopak po ukázkovém nedůrazu obkroužila branku Pekárková a Tigers znovu odskočily. Před koncem třetiny pak z neproměného 2 na 1 ve druhé vlně nezachytily židenické obránkyně před brankou číhající Kovaříkovou, která tak zvýšila na 4:2.

Z přílišné snahy srovnat skóre se v obraně Židenic objevovaly okna, kterými dokázaly domácí mladé pušky proniknout až k Remešové. Brněnská brankářka  tváří v tvář kapitulovala před Eliškou Chudou, recept na ni znovu našla v magickém čase 33:33 i Kovaříková (6:2). Pak už se ale rozjela krasojízda židenické ofenzivy. Do konce třetiny snížily na rozdíl dvou branek Pravcová s Dernerovou, kdy druhá jmenovaná využila chirurgicky přesným projektilem přesilovou hru.

Židenice převzaly otěže utkání a bombardovaly domácí branku. Řadu střel dokázala domácí obrana zblokovat a vyvézt mimo nebezpečí. Dračice nepolevovaly. Trpělivě zkoušely najít skulinku nebo slabší místo, kudy by dostaly míček do branky. V 55. minutě v obložení dvou hráček u mantinelu dokázala Dernerová propasírovat míček do středu hřiště, kam si naběhla Filipová a bez přípravy málem udělala díru v síťce. Završení své plnoletosti v den prvního čtvrtfinále tak oslavila veledůležitou brankou. Za pětatřicet vteřin střílenou přihrávku Indrové umístila za záda Karli Urbášková - 6:6. Židenice se hnaly za  vítězstvím, čas se ale krátil. Nervozita na domácích hokejkách se ale dala krájet, proto to hostující hráčky zkoušely odevšad. Pět vteřin před koncem základní hrací doby plácla jednou rukou do odraženého míčku Nečasová a ten po zemi projel až za záda domácí brankářky - 6:7. Na stavu nic nezměnil ani závěrečný time-out.

Ivanti Tigers Jižní Město - K1 Florbal Židenice 6:7
branky:
1. Nikol Pekárková, 3. Anežka Pěnkavová, 8. Nikol Pekárková, 19. Kateřina Kovaříková, 29. Eliška Chudá, 34. Kateřina Kovaříková - 4. Andrea Dernerová, 5. Zuzana Hubáčková, 37. Kamila Pravcová, 40. Andrea Dernerová, 55. Eva Filipová, 56. Eva Urbášková, 60. Eva Nečasová; rozhodčí: Jakub Vlček - Lukáš Žofka; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 73; zásahy brankářů: Kristýna Karli 20 - Lenka Remešová 14; po třetinách: 4:2, 2:2, 0:3;

Druhé utkání série pokračovalo v nastoleném trendu. Domácí Tigers ve vedení, Židenice dotahují. Jedna změna se ale přece jenom udála. Kristýnu Karli v brance Jižního Města nahradila bývalá olomoucká opora Martina Franková. Právě ona se v první třetině velkou měrou podílela na udržení pro domácí příznivého stavu 2:0. Dokázala bez ztráty kytičky přežít i dvojnásobou početní výhodu.

Další tvrdý direkt přišel v úvodu druhého dějství, kdy po závahání v obraně chladnokrevně zakončila domácí kapitánka Hyršlová. Židenice se prvního zásahu dočkaly v polovině utkání, kdy Janečková v "mezikruží" dokázala propálit Frankovou. O tři minuty později udělala vítr v domácí defenzivě Romančáková, kterou sice brankářka dokázala vychytat, na pohotovou střelu kapitánky hostujících Drápalové už neměla - 3:2. V závěru mohly domácí odskočit znovu do dvoubrankového vedení, Remešová ale tváří v tvář Trojánkové zachovala chladnou hlavu a lapila stoprocentní golovou příležitost.

Hráčky v poli její skvělé zákrok podpořily zlepšeným výkonem ve třetí třetině, kdy domácím téměř nepůjčily míček. Naopak znovu létely po hřišti jako skutečné Dračice. A vytvářely žhnoucí peklo před Frankovou. Přesto se ne a ne prosadit. S notnou dávkou štěstí se to podařilo v 50. minutě Pravcové - 3:3. O dvě minuty později to opět s důrazem přehnala Pekárková, která u mantinelu nestíhala pronikající Dernerovou. Její hrubý zákrok rozhodčí ocenili pěti minutami. Za 19 vteřin přesilovku využila Urbášková. Ačkoli zbývaly více než čtyři minuty početní převahy, hostující hráčky marně obstřelovaly domácí svatyni. Po skončení dlouhé přesilové hry odvolaly Tigers brankářku ve snaze srovnat utkání. Místo míčku za zády Remešové ale pozorovaly, jak skvěle hrající Romančáková za pomoci šťastného odrazu slaví pátou branku Židenic. Tigers sice dokázaly snížit zásluhou Kovaříkové, hostující obrana včele se skvělou Remešovou vyrovnanání nedopustily. Naopak po dalším parádním obratu získaly vedení ve čtvrtfinálové sérii 2:0.

Lepší pozvánku na pokračování čtvrtfinále mezi K1 Florbal Židenice a Ivanti Tigers Jižní Město už brněnský sportovní fanoušek nedostane. Ve slibně rozjeté sérii jsou na programu další zápasy v sobotu (18:30) a neděli (15:00) na Městské sportovní hale Vodova. Organizátoři slibují bohatý nejenon florbalový program.