FBS Olomouc - K1 Florbal Židenice 9:5 (2:1, 5:4, 2:0)

Branky: 8., 26. a 29. Kacelová, 17. Hubáčková, 27. Brančíková, 35. Hegingerová, 37. Hašová, 57. Pešavová, 60. Šablaturová - 8. Bílá, 26. Žampachová, 27. a 36. Monika Jahodová, 32. Klára Jahodová

Vyloučení: 3-2; Využití: 0-0

Zásahy brankářek: Schoupalová 22 - Večeřová 26

Začátek sezóny nezastihl Židenice v ideální formě. Po čtyřech úvodních kolech mají na kontě pouze 3 body. Šanci na zlepšení měly v neděli na půdě FBS Olomouc. Dračice se musí navíc potýkat s rozsáhlou marodkou, kterou v minulém utkání rozšířila kapitánka Jitka Drápalová. Ztráta lodivodky židenického týmu byla znát. Mladý tým postrádal zkušenosti této židenické stálice a působil v úvodu utkání nekompaktně. Olomouc byla na začátku utkání lepším týmem. Paradoxně to ale byly právě Židenice, které se ujaly vedení. Po skvěle provedené individuální akci se prosadila Petra Bílá. Dračicím se bohužel tento stav nepodařilo dlouho udržet. Již po čtyřech vteřinách dostala prostor před brankou Kacelová a bylo srovnáno. Olomouc navíc ještě do konce třetiny otočila skóre díky nešťastně tečované střele do protipohybu brankářky Večeřové.

Úvod druhé třetiny se nesl v duchu rychlých protiútoků. Oba týmy se zaměřily spíše na útočnou fázi hry, a tak byla na obou stranách k vidění spousta výpadů do soupeřovy rozhozené obrany. Bohužel pro Židenice jako první kapitulovala Alena Večeřová, kterou překonala Kacelová svou druhou brankou v zápase, čímž odstartovala gólové žně. V druhé třetině totiž padlo dohromady 9 branek. O tu další se postarala teprve šestnáctiletá odchovankyně židenického florbalu Zuzana Žampachová, pro kterou se jednalo o premiérový gól v ženské nejvyšší soutěži. Olomouc si ale své dvougólové vedení vzala rychle zpět po střele Brančíkové. Nedisciplinovanost obou obran musela dělat vrásky oběma trenérům. Mezi 25. a 27. minutou totiž padly hned 4 branky. O tu poslední se postarala Monika Jahodová, která snížila na 3:4. Po tomto góle se hra mírně uklidnila. V dalším průběhu hry Dračice nepochopitelně nabídly po špatném střídání Olomouci další brankovou příležitost. Ke střele se dostala Michaela Kacelová, která nabídku k dovršení hattricku neodmítla. Brněnské hráčky nedovolily domácím odskočit, po chvíli se prosadila Klára Jahodová. Židenicím se dařilo dotahovat skóre, ale vždy těsně před srovnáním přišel další gól domácích. Nejinak tomu bylo i v tomto případě. Dvougólové vedení opět hráčkám v červených dresech vrátila Hegingerová. Monika Jahodová sice po chvíli snížila na rozdíl jediné branky, to ale bylo ze strany Židenic v neděli vše. Za domácí se v závěru třetiny prosadila ještě Hašová. Po gólově štědré části tak bylo skóre po dvou třetinách 7:5 pro Olomouc.

Třetí třetina byla ze strany Židenic herně nejvydařenější. Nicméně to vypadalo, že všechny branky už byly vyčerpány ve druhém dějství. Ani jednomu týmu se nedařilo gólově prosadit. Dračice se hnaly za vyrovnáním, ale brána Schoupalové zůstala zavřená. Navíc se v 57. minutě prosadila domácí Pešavová, jejíž tečovaná střela byla pro Večeřovou nechytatelná. V závěrečné power-play ještě upravila olomoucká Šablaturová do prázdné branky na závěrečných 5:9.

Po sympatickém výkonu ze třetí třetiny působí závěrečné skóre krutě, ale nedá se nic dělat. Je třeba se oklepat a jít dál. Sérii porážek se Dračice pokusí ukončit už tuto neděli v prvním letošním derby proti Bulldogs Brno. Zápas můžete navštívit na sportovní hale SportPoint Brno nebo sledovat online od 17:00.

Autor: Ondřej Vývoda