První zápas odehrály mladé Dračice proti domácímu Znojmu, které už v prvním zápase ligy v Křenovicích porazily 4:2. A na toto utkání chtěly navázat. Už v první třetině se ale domácí hráčky dostaly do vedení 3:0. Na začátku druhé části už byl výsledek 0:5, ale stále se židenické hráčky nevzdaly a do konce druhého dějství snížily na 2:5 po gólech Venduly Žákové a Magdy Jansové. Třetí a poslední část hry byla velice bojovná z obou stran. Tato velice vyrovnaná třetina byla bez gólu do 34. minuty, kdy tým ze Znojma zvyšoval už na 2:6. Pět sekund před koncem stihla ještě skóre korigovat Nela Horáková, a tak první zápas skončil výsledkem 3:6.

"Po herní stránce velice vyrovnaná první třetina, během které soupeř dokázal využít i tu nejmenší možnost ke skórování. Po zbytek zápasu jsme se už jen přetahovaly o proměnění vytvořených šancí. Soupeř bohužel těžil z našeho nedůrazu v obraně. Nelča s Magdou zaznamenaly premiérové góly v letošní sezóně. Z gólů měly radost samotné hráčky i celý tým. Gratulujeme holky a jen tak dál," řekla trenérka Eva Filipová

Na druhý zápas proti rivalovi z Hattricku měly dorostenky jenom hodinovou přestávku, což není zrovna dlouhá doba na regeneraci z náročného a vyrovnaného zápasu. Ale na první pohled to na sobě nedaly znát a do zápasu vlétly ve velkém stylu. Hráčky Hattricku tempo nestíhaly a po prvních sedmi minutách vedly Židenice 4:0 po gólech Adély Žampachové, Nely Horákové, Nely Kudové a Viktorie Hrazdírové. Druhá třetina byla už více vyrovnaná, jelikož Hattrick zabral a stihl snížit skóre na 4:2. Dračice ale stále hrály svojí hru a doufaly, že série pěti porážek bude prolomena. Třetí třetina ale týmu vůbec nevyšla podle představ. Rivalky se dostaly do silného tlaku, kterému bylo hodně těžké vzdorovat. Soupeřky otočily během deseti minut skóre ve svůj prospěch na konečných 4:6. Šňůra prohraných zápasů se tak natáhla na číslo šest.

"Velmi nadějný začátek zápasu jsme bohužel hodily za hlavu během třetí třetiny. Posledních dvanáct minut jsme nedokázaly dostat pod kontrolu tlak soupeře a zbytečně jsme zmatkovaly v obraně. Předcházely tomu dvě povedené třetiny, během kterých jsme se dostávaly do kombinačních situací a většinu času strávily na míčku. Hlavní pozitivum, které si odnášíme z dnešního dne." oznámila Eva Filipová

O víkendu si dají hráčky oddych a budou se připravovat na neděli 27. 11., kdy se v Kyjově utkají s domácími Dragons a dalším brněnským celkem Bulldogs Brno, který zatím suverénně vede tabulku a v této sezoně ani jednou neprohrál.

Autor článku: Šimon Kuběna