Zvláštní sezonu mají za sebou dorostenky. Po celou dobu se musely potýkat s nemocemi, zraněními a úzkým kádrem, na několika turnajích tak nedaly dohromady ani dvě pětky. Několikrát jim musely pomáhat mladší spoluhráčky. I přesto se dorostenky vybičovaly k dobrým výkonům a zatápěly i silnějším protivníkům. Na posledním turnaji si dokonce smlsly na Znojmu i Aligators a letošní soutěžní ročník tak zakončily dvěma výhrami! 

"Do prvního zápasu jsme nastoupily s vědomím, že zápas musíme odmakat a nevypustit ani kousek, abychom mohly uspět. Nejdříve jsme se s tempem utkání trochu praly, ale třetina od třetiny se zlepšovala a mohly jsme si dojít pro výhru. Velkou pochvalu si zaslouží Anička Klvačová, která jako správný kapitán svými třemi góly pomohla týmu k prvnímu vítězství. Ovšem ani v druhém zápase nás nečekalo nic snadného, když jsme se utkaly s týmem, jehož výkony mají v poslední době vzestupnou tendenci. V tomto zápase s holkama z Aligators jsme si daly pozor na to, abychom hrály od začátku a vyvarovaly se ospalého startu utkání. Musím vyzdvihnout mladé pušky ve složení Žáková-Gabrhelová-Žampachová-Klíčová-Zahradníková, které výbornou nebojácnou hrou v předbrankovém prostoru zařídily většinu gólů, a tak si celý tým dobrým výkonem jak na útočné, tak i obranné polovině mohl dojít pro vítězství i ve druhém zápase," hodnotila pozitivně poslední dva zápasy a výkon svých svěřenkyň trenérka Natálie Janečková.

Ačkoli tyto dva zápasy dopadly velmi dobře, sezona jako taková se trenérce Janečkové tak dobře nehodnotila. "Sezóna jako celek se hodnotí velmi těžce. Celou sezónu se potýkáme s nedostatečně širokým kádrem, a tak mnoho zápasů jsme ztratily tím, že jsme byly v početní nevýhodě, kdy jsme neměly ani dvě pětky. To jsou ale faktory, které nyní neovlivníme. V případě, kdy jsme turnaj odehrály alespoň v počtu 9 lidí do pole si myslím, že byly výkony z velké části povedené. Ale myslím si, že by tým mohl udělat větší progres, kdyby holky byly důkladnější v docházce. To by dovolilo, aby se holky mohly společně sehrát a měly alespoň z části stálé lajny. Když pominu herní aspekty, tak nás také často tlačila bota v motivaci vletět do zápasu a dravost. Abych ale nekončila negativně, jsem ráda, že i přes nízký počet hráček na turnajích se holky nikdy nevzdaly a i když věděly, že další turnaj nás opět nebude plná lavička, znovu jely naplno. Dorostenkám, které směřují do juniorek přeji mnoho úspěchů a budu se těšit, pokud se za pár let potkáme v A-týmu. A velmi se těším na další spolupráci s mladšíma holkama, které už k nám do dorostenek nakoukly."