První turnaj v novém roce odehrály dorostenky v neděli 16. ledna. Hala VUT byla dějištěm šestého turnaje, na kterém mladé Dračice bojovaly proti Hattricku a Bulldogs Brno. V prvním zápase se hrál velmi vyrovnaný duel ve slušném tempu, branky ale dával pouze soupeř, konkrétně jednu v každé třetině. Židenické dorostenky sice hrály sympatický florbal, ale brankářku soupeře nepřekonaly. 

"Navzdory prvnímu rannímu utkání turnaje, jež často bývají ještě ospalé, vstoupily holky do zápasu velmi dobře. Věděly jsme, že zápas to bude těžký, ale holky byly motivované předvést, co nejlepší hru. V zápase jsme chtěly vycházet z dobře postavené obrany a vpředu se tlačit do brány a co nejvíce střílet. Oba dva úkoly holky zvládly velmi dobře i přes to, že nedokázaly vsítit žádný gól. Pochvalu rozhodně zaslouží za odhodlání, koncentraci a energii během celého zápasu. Nutno podotknout že v bráně dorostenek si odbyla premiéru navrátilkyně z Hattricku Nela Hájková a coby stále starší žákyně si tak i ona zaslouží pochvalu za její práci v brankovišti. I přes pro náš nepříznivý výsledek 3:0 jsme z palubovky mohly odcházet s pocitem dobře odvedené práce," komentovala první duel trenérka Natálie Janečková. 

Ve druhém zápase čekal na dorostenky těžký soupeř, zkušené hráčky Bulldogs Brno. Několik z nich působí i v nejvyšší juniorské soutěži, a tak dorostenky nečekalo nic jednoduchého. Ačkoli byly hráčky Bulldogs technicky lépe vybavené a hrály ve větším tempu, židenické hráčky jim zdatně sekundovaly. Sice zápas prohrály, ale za svůj výkon se nemusí stydět. 

"Do druhého zápasu s Bulldočkami jsme chtěly přenést především bojovnost z prvního zápasu, což se nám většinu času dařilo. Bohužel opět v sestavě o necelých dvou lajnách nám odešly ke konci zápasu síly. Rozhodně k vyčerpání přispěla rychlá a nebezpečná hra holek z Bulldogs. Během zápasu se nám však povedlo několik výpadu a hezkých akcí dopředu a byly jsme odměněni alespoň jedním gólem, o který se postarala obránkyně Anežka Veselá. V obraně jsme chtěly opět držet postavení, soupeře nepouštět do střel a znepříjemnit jim jejich počínání v útoku. Bohužel v tom se nám již tolik nedařilo. Bulldogs jsou technicky velmi vyspělý tým a tak si s naší obranou jednoduše poradily a přestřílely 7:1. I v tomto zápase si odbyla premiéru v dorosteneckém týmu brankářka, Ema Čechová, která zatím působila pouze u kategorie juniorek," dodala k druhému utkání trenérka Janečková. 

Na další turnaj se mohou dorostenky těšit v sobotu 29. ledna, kdy vyrazí do Znojma. Na místní hale pak nastoupí proti Aligators a Hattricku.