Dorostenci nastoupili ke svému prvnímu utkání na závěrečném turnaji této sezóny proti výběru TROOPERS. První celek tabulky je letos naprosto suverénní, v dosavadním průběhu sezony ztratil pouze bod. Draci se přesto soupeře nezalekli a vlétli na něj od úvodního hvizdu ve velkém stylu. Dařilo se jim proměňovat své šance, a proto se dostali do vedení 4:1. V dalších dvou částech ale na výborný výkon nenavázali. TROOPERS nejprve v polovině zápasu srovnali a v druhé půlce skóre přetlačili na svou stranu. Utkání nakonec ovládli jednoznačným rozdílem.

"Proti nám nastoupil technicky šikovný soupeř se schopností vcelku kreativně konstruovat hru, disponující i určitou strukturou hry vytvořenou s pomocí některých systémových prvků. Do zápasu jsem šel s očekáváním, že tento soupeř maximálně prověří schopnosti našeho družstva. V první třetině se má očekávání ovšem nenaplnila. Náš tým byl na hřišti aktivnější, svým tlakem nutil protihráče k chybám a vytvořil si během třetiny několik velkých šancí, především po nějaké povedené individuální akci a následném samostatném úniku. Velmi pozitivní bylo, že se nám téměř všechny tyto šance podařilo proměnit a první třetina tak skončila naším třígólovým náskokem.

Diametrálně odlišná hra nás ovšem čekala další dvě třetiny. Soupeř nastoupil do druhé části s naprosto jiným nasazením a mindsetem. Od prvních minut přebral iniciativu na hřišti a do konce utkání diktoval tempo celé hry. Prostřednictvím přesných přihrávek, dobré poziční hry a pohybu v útoku se mu dařilo vcelku pravidelně vstřelovat branky našemu družstvu. Velké mezery byly při tomto dění vidět především v naší obraně, kdy měli hráči na naší polovině eminentní problémy s obsazováním a přebíráním hráčů, stejně jako s reakcí na jejich odskoky nebo na pohyb v nebezpečných prostorech před naší brankou. Jako příčiny bych označil zejména nedostatečnou úroveň komunikace mezi hráči na hřišti, dále malý důraz při obsazování hráčů nebo nepříliš správně koncentrovaná pozornost, kdy se všichni hráči na hřišti koukali pouze na míček. Pokud ovšem hrajeme osobní obranu, (tzv. každý hráč je odpovědný za jednoho protihráče na hřišti a jeho ubránění), je třeba si hlídat především svého hráče a věnovat právě jemu zvýšenou pozornost. Ve druhé a zejména ve třetí třetině soupeř už náš tým do příliš mnoha šancí nepustil a míček tak patřil drtivou většinu času jeho čepelím.

Díky těmto skutečnostem nakonec náš soupeř v zápase zvítězil s velkým rozdílem. Náš tým bych pochválil zejména za plné nasazení od první do poslední sekundy zápasu. Tato snaha rozhodně nebyla navzdory konečnému výsledku marná, jelikož tento zápas byl skvělou platformou pro hráče i pro trenéra, jak zjistit skutečnou úroveň naší hry v porovnání se šikovným soupeřem. Věřím, že to, že hráči odehráli celé utkání naplno, jim dalo možnost si z něj mnohé odnést a posunout se opět o něco dál," zhodnotil první duel velmi detailně kouč David Bednář.

Ve druhém utkání se dorostenci střetli s Aligators. Od začátku měli více ze hry a snažili se určovat tempo hry, zatímco soupeř spíše vyčkával na chyby. Žideničtí se díky povedené 17. minutě a dvěma brankám dostali do vedení, Aligators ale skóre otočili a do konce zápasu už srovnání nepřipustili. "V tomto zápase tentokrát tempo hry udávalo zejména naše družstvo. Pasivněji hrající soupeř spíše čekal na naše chyby, než že by se je snažil svojí aktivitou vynucovat. Bohužel naše družstvo mělo v tomto utkání často problém s volbou správných řešení, zejména při rozehrávce a přechodu do útoku, takže si náš tým nevytvořil příliš mnoho velkých šancí. Většinové množství našich střel postrádalo jakoukoliv nebezpečnost, jelikož buď přicházely z méně exponovaných prostor (od mantinelu, z poloviny hřiště) nebo byly zkrátka pro brankáře snadné na zneškodnění. Jako velké pozitivum bych označil reakce týmu na hru, kterou se prezentoval náš soupeř. Tento proti nám nasadil velmi tvrdou, kontaktní hru. Naši hráči se ovšem nenechali vyprovokovat a soustředili se na vlastní výkon, což jim dovolilo nedělat na hřišti nesmyslná rozhodnutí podřízená pouhým emocím vůči soupeři. Dále pak hráči projevili vysokou úroveň samostatnosti, kdy se sami dokázali domluvit na způsobu, jakým přehrají obranu protihráče. Bohužel je třeba říct, že i přes tuto sympatickou snahu bylo vidět, že pouze malou část z věcí, které si tým v průběhu zápasu řekl, se podařilo skutečně aplikovat do hry," prohlásil David Bednář po druhém zápase.

I přes dvě prohry byl kouč Bednář s výkony spokojen. Přesto doufá, že se jeho svěřenci budou v budoucnu ještě lépe prosazovat před soupeřovou brankou. "Mimo tyto skutečnosti bych rád hráče pochválil za odvahu k individuálním akcím. K vidění bylo například mnoho zajímavých přechodů jeden na jednoho. Jmenovitě bych vypíchl například povedené akce dorostenky Anny Klvačové nebo staršího žáka Petra Svobody a samozřejmě dalších. Hráči na hřišti se také často pokoušeli o herní kombinace. Ve většině případů ovšem v některé její části došlo k nepřesnostem, což vedlo k přerušení kombinace a několikrát následně k protiútoku soupeře. Celkově myslím, že je škoda, že se náš tým nedokázal více prosazovat a přiklonit zápasy případně i výsledkově na svoji stranu. Věřím, že pokud by hráči dokázali volit smysluplnější řešení situací, mohli svojí kvalitou minimálně druhého soupeře jasně předčit. Děkuji chlapcům i dívce za závěrečný turnaj sezóny odehraný v plném nasazení a také za kouzelné týmové momenty, které tento turnaj nabídl!"