Výkony dorostenců v posledních týdnech mají vzestupnou tendenci a v tomto trendu pokračovali i na posledním turnaji v roce 2021, který se konal v Kyjově. Draci nastoupili proti týmům Bulldogs U15 a FBC Dragons a oběma soupeřům byli velmi vyrovnaným protivníkem. 

Hodnocení trenéra Davida Bednáře

 "V prvním utkání předvedl náš tým velmi dobrý výkon. Pozitivně lze hodnotit především vysokou kadenci střelby hráčů, kteří si dokázali pravidelně vytvářet zajímavé střelecké pokusy, ať už kombinací na soupeřově polovině nebo díky rychlým protiútokům. Bohužel se nám nedařilo tyto šance proměňovat. Naopak našemu soupeři se podařilo vstřelit několik branek z šancí spíše šťastných nebo vyplynulých z našeho nedůrazu v brankovišti při hrozbě dorážky. Z těchto příčin také vychází podoba výsledného skóre, které ovládl náš soupeř. Věřím ovšem, že tento výsledek není odrazem dění na hřišti, a proto bychom se na něj neměli primárně zaměřovat. Našemu týmu se totiž dařilo ve většině zápasu určovat jeho tempo a vytvářet aktivním pojetím hry nepříjemnou situaci soupeřově rozehrávce i útočné činnosti. Celkově je vidět také stálý progres u většiny hráčů po individuální stránce, ať už ve formě schopnosti se na hřišti uvědoměle rozhodnout nebo způsobilosti tato zvolená řešení technicky správně provést. Utkání jako celek tedy hodnotím silně pozitivně i přes jeho pro nás nepříjemný výsledek. Důležité bylo, že jej hráči odehráli celé v plném nasazení a s chutí dát co nejvíce gólů."

"Druhý soupeř hrající v pouze asi osmi hráčích v poli nám svojí pasivitou nabídl slibný prostor pro vlastní iniciativu na hřišti. Bohužel náš tým tento prostor nevyužil a tímto soupeřem s jeho pojetím hry se nechali hráči spíše uspat a jeho tempu se přizpůsobili. Tento fakt poté způsobil to, že naše hra postrádala klíčové prvky pro její úspěšnou aplikaci, jako rychlost nebo přesnost, a to v nejrůznějších herních situacích. Soupeři se pak dařilo využívat některých slabin v naší obraně, což vedlo k výsledkově vyrovnanému průběhu zápasu. Vcelku neuspokojivým zjištěním bylo, že se hráči prozatím příliš nedokázali vypořádat s tímto způsobem, jakým náš soupeř hrál a ten poté neměl problém překonávat naši obranu poměrně analogickými postupy. Do třetí třetiny jsme vstoupili my trenéři s rozhodnutím pokračovat ve hře pouze se dvěma formacemi místo tří, od čehož jsme si slibovali především zvýšení tempa našeho herního projevu a nový, tolik potřebný impuls pro celý tým. Toto rozhodnutí mělo kýžený efekt a náš herní projev doznal v závěrečné části pozitivních změn. Po konci základní hrací doby při vyrovnaném výsledku došlo až na nájezdy, ve kterých byl náš tým úspěšnější a v utkání tak zvítězil."

"Celý turnaj hodnotím pozitivně, ať už z pohledu přístupu hráčů k němu, obrazu naší hry a nebo z pohledu progresu individuálního. Zároveň jsme zjistili nové poznatky, na kterých můžeme začít od počátku nového roku pracovat. Na závěr si dovolím vyzdvihnout skvělý výkon brankáře Viktora Hladíka, který sám odchytal oba zápasy a přispěl svojí excelencí k dobrému výkonu celého týmu. Děkuji hráčům i kolegovi za skvělý turnaj a přeji všem krásné Vánoce!"