Dorostenci se zápas od zápasu zlepšují a na tento trend chtěli navázat i v sobotu v Brně. Na Sportpointu se utkali s F.A.T.R Dubňany a s Břeclaví. Tedy s týmy, které stejně jako dorostenci jsou součástí třetího koše. Dorostenci se mohli v případě dobrých výsledků posunout do vyššího koše a s tímto vědomím do utkání nastoupili. V prvním zápase se Drakům dařilo držet míček a tvořit hru. A vyšla jim také první třetina, kterou vyhráli 3:1. V další fázi se ale potýkali se špatnou efektivitou, což soupeře dlouho drželo ve hře o body. Gólově vyrovnaný zápas nakonec definitivně rozhodl Ivan Drtil, který si připsal třetí bod v utkání. 

"Do obou zápasů jsme vstupovali v roli týmu, který je lépe individuálně vybaven a tedy s jasným cílem oba tyto zápasy zvládnout. V prvním utkání jsme však nedokázali úplně naplnit tyto očekávání. Od začátku jsme byli my tím týmem co tvoří hru a určuje tempo hry. Oproti předchozím podobným zápasům se nám dařilo hrát v klidu na balónku, bez chyb v rozehrávce a zbytečných zmatků, kterými by jsme na sebe vytvářeli zbytečný tlak. Utkání se nám i přesto podařilo bohužel zdramatizovat, jelikož ve snaze hrát na balónku, jsme měli opravdu málo střeleckých pokusů, což vedlo k neustálému strachování se o výsledek. Stále ještě bychom měli tyto utkání zvládat lépe, ale od minule je vidět značný posun a tak lze zápas nakonec hodnotit pozitivně," okomentoval první klání trenér Dominik Němčanský. 

FOTKY Z TURNAJE

Co se dorostencům nepodařilo v prvním zápase, se zadařilo v tom druhém. Proti poslední Břeclavi si vypracovali spoustu šancí a hned 11 z nich skončilo za zády brankáře. Hned čtyřikrát se vyznamenal Adam Kasal. Žideničtí zvítězili i podruhé a zaslouženě si vypracovali postup do vyššího koše!

"Do druhého utkání jsme vstupovali s vědomím, že hrajeme o postup do druhého koše, což se projevilo už od úvodního hvizdu. Hráči vstoupili do utkání výborně a obraz hry odpovídal předchozímu utkání. Postupem času se nám dařilo vytvářet si větší a větší tlak, kterému bohužel chyběla kvalitní koncovka. Soupeři se podařilo utkání na chvíli lehce zdramatizovat, když vstřelil dva šťastné góly. My jsme ovšem zareagovali nejlépe, jak jsme mohli a vstřelili jsme góly taky. Takže v tomto vidím velký posun od začátku sezóny. Už nás nerozhodí každý gól, a jsme schopni udržet koncentraci a věřit v naši hru. Tato vzrůstající sebedůvěra byla k vidění při naší první přesilové hře, kde se hráči nejdříve sami domluvili, jak chtějí přesilovku sehrát a následně to i opravdu provedli. V přesilovce se ukázali také všechny věci, na kterých jsme v poslední době pracovali a byli jsme odměněni krásnou souhrou a následným gólem. Od tohoto momentu jsme soupeře nepustili k balónku a konečně se nám podařilo vstřelit více branek. Hráči tak jsou odměněni postupem do 2. koše, ale já největší pozitivum vidím v předvedené hře. V zápase hráči dělali spoustu správných rozhodnutí, jako byly přechody 1v1 pokud bylo potřeba, naopak byly časté rychlé kombinace s nahrávkami z první a spoustu dalšího. Poprvé tak mohu hodnotit zápas tak, že předčil očekávání. Ukázal nám, že jsme se vydali správným směrem. Na závěr bych chtěl moc poděkovat dorostence Emě Čechové, která se velkou měrou podílela na obou vítězstvích a vypomohla nám vyřešit situaci v brankovišti."

FOTKY Z TURNAJE