V prvním zápase se proti židenickým dorostencům představili Aligátoři. Technicky zdatný soupeř byl od úvodu lepší na hřišti, ale Draci se mu v průběhu zápasu vyrovnali. Úroveň hry domácího týmu se ale postupem času začala zvyšovat a za přispění čtyř branek Ivana Drtila Židenice svého soka porazily. 

"Technicky zdatnější soupeř využil ze začátku ospalosti našeho týmu v prvních minutách a dokázal si v krátkém sledu vytvořit mnoho nebezpečných příležitostí. Náš tým se ovšem projevil jako vyspělejší po herní, a především mentální stránce, když dokázal během celého utkání postupně navyšovat úroveň svého výkonu i přes nepříznivý vývoj úvodu zápasu. Díky tomuto nastavení v hlavě a také důrazného tlaku do zakončování se podařilo hráčům utkání otočit ve svůj prospěch, a nakonec také vítězně zakončit. Soupeře se nám dařilo ve větší části zápasu přehrávat, ovšem jsme se chvílemi nechali strhnout pomalejším tempem soupeřovy hry a nedokázali jsme se pevně chopit iniciativy na hřišti. Za zmínku stojí, že čtyři naše góly v tomto zápase padly z čepele Ivana Drtila, avšak výjimečné individuální výkony byly k vidění u celého týmu. V závěru zápasu se bohužel hráči začali strachovat o výsledek a z toho důvodu konali na hřišti často nelogická nebo nahodilá rozhodnutí. I když nám tato pasáž zápas neprohrála, je důležité zapracovat dále na správné motivaci hráčů, aby se dokázali po celou dobu zápasu soustředit na hru," okomentoval první duel trenér David Bednář. 

Druhý zápas se zejména ze strany židenických nesl v duchu spousty nepřesností a chyb v obranné fázi. Technicky zdatný soupeř z Kyjova toho dokázal využít a zápas nakonec dotáhl do vítězného konce. 

Druhé utkání proti FBC Dragons nabídlo zajímavý pohled na hru našeho týmu. V ní bylo během celého zápasu vidět mnoho chyb především v její obranné fázi. Protihráčům se podařilo vytvořit si mnoho šancí a vstřelit několik branek. Naší hře chyběla ve větší míře přesnost, důraz, uvědomělá rozhodnutí a směrodatná spolupráce. Soupeři se díky tomu dařilo přehrávat náš tým ve většině situací, což zaslouženě vedlo k jeho vítězství v zápase. V druhé části zápasu přišel impuls od nás trenérů v podobě nasazení pouhých dvou formací oproti třem, což dle očekávání přineslo naší hře vyšší tempo a zvýšené nasazení. Závěr zápasu bych tak označil za vyrovnaný. Pozitivem utkání byla vyzkoušená přesilová hra, kterou jsme dokázali využít. Bylo ovšem znát, že hráči si s touto situací prozatím neumějí ve svých hlavách poradit a cítí se pod silným tlakem, který je nutí do nepříliš uvědomělých rozhodnutí. Z pohledu postupného procesu učení se novým věcem, včetně schopnosti vypořádat se s těmito situacemi, se ale jedná jednoznačně o skvělou zkušenost," pokračoval ve svém hodnocení kouč David Bednář.

Do dalšího turnaje zasáhnou dorostenci v neděli 24. října, v Bohunicích se postaví Gepardům a Hornetům.