Na hale VUT se odehrál další turnaj dorostenecké 2. ligy. Po postupu ze třetího koše se židenický dorost utkal s novými soupeři v koši druhém. Konkrétně s rezervou Gullivers a s kyjovskými Dragons. V obou zápasech dorostenci předváděli solidní výkony a nebyli daleko od dvou výher.

V prvním utkání ukázali morální sílu, když se za stavu 0:3 nevzdali a nepříznivé skóre srovnali. Základní hrací doba vítěze neurčila, a tak následovaly nájezdy. V nich se jediným střelcem stal Adam Kasal, který tak rozhodl o bonusovém bodu pro Draky. "Po vánoční pauze dorostenecký tým čekal domácí turnaj, na kterém se utkal se srovnatelnými soupeři. Po minulém povedeném kole jsme po delší pauze postoupili do druhého koše, a tak soupeři byli pro nás velkou neznámou. Do prvního utkání jsme vstupovali s pokorou, ale i správně sebevědomí. Toto se projevovalo na hřišti od samého začátku a jak ubíhali minuty zápasu, tak hráči získávali čím dál větší sebevědomí. Hra měla velice slušné parametry a objevovalo se v ní přesně to, co jsme si domluvili. Dokázali jsme kombinovat, hrát na balónku a být těmi, kdo kontroluje hru. Bohužel pro nás opět chyběla trocha štěstí a větší kvalita v zakončení, a tak jsme zhruba v polovině zápasu prohrávali o tři góly. V tento moment se ovšem ukázal náš největší posun od začátku sezóny. V minulých zápasech jsme totiž nedokázali věřit v námi domluvenou hru, začali to řešit individualistickými řešeními. V tomto zápase však jsme nepolevili a stále jsme věřili sami sobě a v naši hru. Zanedlouho jsme byli odměněni první brankou a od té doby jsme nabrali ještě větší sebevědomí, což se projevilo velkými šancemi po krásných kombinacích nebo i skvěle vyřešených situací 1v1. Do konce 3. třetiny se nám povedlo srovnat a sahali jsme po 3 bodech. Zápas nakonec dospěl až do nájezdů, kde se jako jediný prosadil Adam Kasal a všechny nájezdy soupeře vychytal skvěle chytající Martin Starý," ohodnotil první utkání trenér Dominik Němčanský.

Také v druhém zápase dorostenci hráli velmi dobře a po gólech Hnaníčka a Kasala se dostali do dvoubrankového vedení. Bohužel se vedení lehce zalekli a soupeř zaváhání využil. Nejprve vyrovnal na 2:2 a necelé dvě minuty před koncem skóre dokonce otočil. Vyrovnat se Židenicím nepodařilo, prohrály tak těsně 3:2. "Do druhého utkání jsme se chtěli odrazit od výkonu a hry z prvního, což se nám povedlo a byli jsme odměněni dvoubrankovým vedením. Soupeři se však podařilo pár vteřin před první sirénou také prosadit a tento gól značně ovlivnil průběh druhé třetiny. V první jsme byli jednoznačně my tím týmem, co určoval tempo hry. V druhé třetině se bohužel role prohodily a soupeř byl všude dříve a my tak trochu nevěděli, co s tím. Začali jsme lehce panikařit a byla vidět velká nejistota v našich rozhodnutích. Do třetí třetiny jsme tedy měli jediný cíl, a to navrátit se k naší sebevědomé hře, kterou jsme předváděli v první třetině. Toto se nám nakonec povedlo a opět jsme my byli tím týmem, co určuje tempo hry a plně ji kontroluje. Zase bylo vidění spoustu přechodů 1v1 nebo krásných kombinací. Bohužel jsme z této herní převahy nedokázali vytěžit další gól. A to ani po skvěle zahrané přesilovce, kdy trefil tyčku Marian Havelka nebo skvělé střele od Jáchyma Smejkala. Zápas tak už pomalu opět spěl do samostatných nájezdů. Soupeř ovšem dokázal potrestat naše zaváhání v obraně a 2 minuty před koncem skóroval. Případné dorovnání jsme měli značně zkomplikované, protože jsme zápas dohrávali v oslabení. Srovnat skóre se nám už bohužel nepodařilo, ovšem aspoň jsme si vyzkoušeli úplně novou situaci, kterou většina hráčů si ještě nevyzkoušela," přidal svůj pohled na zápas s FBC Dragons Němčanský.

A jak mladý trenér hodnotí turnaj jako celek? "Celkově hodnotím turnaj jen pozitivně. Předvedená hra byla nad očekávání a bylo v ní vidět skvělé vyvážení týmové hry, ale i individualistických řešení. I situace, které netrénujeme, jako jsou přesilové hry nebo oslabení, byly sehrány skvěle. Největším pozitivem je posun v mentální síle týmu, jelikož se dokázal po nepovedené třetině vrátit do zápasu. Na závěr bych chtěl pochválit starší žáky Tomáše Cahu a Jáchyma Smejkala, kteří si s těžkými utkáními poradili na jedničku a oba byli pevnými základy naší obrany, ze které navíc skvěle podporovali i útok. Další velkou pochvalu si zaslouží stabilně skvěle hrající Tomáš Drobek a obětavý Nikolas Kocmánek. A taky výborně chytající Martin Starý, který nás v obou utkáních podržel a dodával týmu tolik potřebný klid."

Další turnaj odehrají dorostenci na stejném místě, tedy na VUT, a to v sobotu 28. ledna. Tentokrát je čekají týmy TROOPERS Black a Aligators U16.