Židenice se v prvním zápase proti Gullivers dostaly do vedení díky brance Simona Nobilise. Poté však převzali otěže domácí hráči, kteří několika brankami otočili skóre. Za Draky postupně snížil dvěma brankami Nicolas Kokeš, ale nakonec zápas do vítězného konce dotáhl soupeř.

„Nastoupili jsme proti srovnatelně fyzicky i technicky vybavenému soupeři. Naše nastavení je založeno na individuálním rozvoji hráčů a hra je tím pádem postavena na jejich schopnosti rozhodovat se a přijímat odpovědnost. V tomto ohledu se kluci zlepšují, směřujeme ke konstruktivní hře, což je velmi pozitivní a potěšující. Bohužel jsme se v závěru utkání až příliš soustředili na výsledek, což vyústilo v kompletní změnu rolí. Pokud nad zápasem tolik nepřemýšlíme a hrajeme naši hru, tak je poté konstruktivní a odráží věci naučené v tréninkovém procesu. Druhým podstatným závěrem je důležitost sebedůvěry a odvahy. Pokud si v tomto směru začneme ještě více věřit, blízká budoucnost přinese zcela nepochybně další rozvoj hráčů i samotné hry“, zhodnotil utkání kouč Michal Havelka.

Druhý zápas nabídl souboj s týmem Bulldogs U15. Domácí se v 12. minutě dostali do vedení, to jim ale vydrželo pouze několik sekund, záhy totiž vyrovnal Marek Drápal. Stejný hráč vstřelil první branku v druhé třetině, v 16. minutě tak druhým zásahem v utkání otočil skóre. Stejný scénář ale v opačném gardu následoval v třetím dějství, kdy Buldoci dvěma brankami otočili nepříznivé skóre. V 30. minutě sice vyrovnal Lukáš Daniel, ale domácím se podařilo vsítit ještě jednu branku a Draky zdolat v poměru 4:3.

Trenér Michal Havelka byl s přístupem svých svěřenců, ale hlavně s jejich sebevědomou hrou spokojen: „Z naší strany se jednalo o velmi kvalitní a konstruktivní hru směrem dopředu. I přes první branku, kterou vstřelil soupeř, jsme po celou dobu hráli a byla opět vidět větší míra sebevědomí a odvahy hrát. Předvedená hra byla jednou z nejlepších v letošní sezóně, ať už z hlediska rychlých přechodů do útoku, vyhraných soubojů i aktivní střelby. Z hlediska hry s míčkem a vlastních rozhodnutí ve hře jsme byli lepším týmem a větší část utkání jsme soupeře přehrávali. Hru jsme tvořili, což je velmi pozitivní, soupeř spíše využíval naše chyby, které plynuly z tvorby hry a zakládání akcí. My jsme naopak soupeře k chybám nutili, což je taky potěšující.“

Michal Havelka je zároveň spokojen s tím, jaký progres dorostenci předvádějí: „V tuto chvíli nejsme schopni některé soupeře přehrát výsledkově, ale nejedná se o primární cíl naší činnosti. Naše činnost je v tuto chvíli vedena formou výchovy hráčů v mládežnických kategoriích. Prvotním cílem nejsou jen a pouze výsledky a výhry, ale rozvoj individualit a schopnost konstruktivní hry. To, co se v současné době odehrává v rámci skupiny, je jednoznačným potvrzením skutečností, že nastavený směr je správný a cíle, které jsou od začátku srpna stanoveny, se postupně naplňují. Což je pozitivní do budoucna.“