Na hale v Tuřanech hráli dorostenci. Nejdříve se utkali s Břeclaví. Výsledek zápasu je jednoznačný a odpovídá mu také předvedená hra. Díky soustředěné hře do obrany si brankář Starý připsal čisté konto. Druhým soupeřem pro naše Draky byl F.A.T.R. Dubňany. Nejdříve se klukům nedařilo vstřelit gól, ale jakmile se jim zadařilo poprvé, byli pak k nezastavení. Soupeře přehráli vysoko 20:2! Díky dvěma výhrám se tak posunuli zpět do druhého koše druhé dorostenecké ligy.

Komentář trenéra dorostenců Dominika Němčanského

"Technicky i fyzicky jsme byli na první utkání lépe připraveni. Většinu část hry jsme díky tomu mohli kontrolovat my. V tomto utkání jsme se soustředili zejména na dobrou hru do obrany. To si myslím, že se nám velice povedlo a díky tomu mohl brankář Martin Starý slavit své čisté konto. Ovšem hra dopředu se nám také povedla. U hráčů šel vidět chtíč po tom dát gól. První třetinu jsme dosti bojovali s tím jak vstřelit branku, snažili jsme se všechno přehrát kombinací do soupeřova zavřeného postavení, ale to se nám vůbec nedařilo. Kluci pak přišli na to, že bude potřeba více střílet z dálky, a to byl ten recept, který jsme celou první třetinu hledali. Díky tomuto rozhodnutí jsme pak měli zápas ve svých rukou. Pochvala celému týmu za soustředěnost v utkání, nenechali se ničím rozhodit a došli si tak k poctivým třem bodům.

Do druhého utkání měl tým stejný cíl jako v prvním zápase: Kontrolovat hru, tlačit se do útoku, zvítězit, a dojít si tak pro vysněný postup do druhého koše. První třetina bohužel vůbec neodpovídala našim představám a naše hra působila dosti rozpačitě. I přes větší kvalitu jak v individuálních, tak i týmových věcech, jsme nedokázali určovat tempo hry, a naopak jsme se podřídili soupeřově hře. Po hodně nepovedené první třetině jsme si opět ujasnili, jak chceme, aby naše hra vypadala, zopakovali jsme si klíčový aspekty naší hry, jako je rychlá kombinace, rychlá střela, nepředržováni balónku a pokusili jsme se z toho utkání odnést co nejvíc zkušeností. Odměnou naší výrazně zlepšené hry bylo vstřelení devíti branek ve druhé třetině a jednoznačného kontrolování zápasu. V rámci dalšího rozvoje hráčů jsme do třetí třetiny nastoupili v lehce obměněných postech, aby hráči kteří standardně jsou obránci, šli do útoku, a obráceně. Účelem bylo, aby se hráči zdokonalili i v ostatních aspektech hry, než na které jsou zvyklí na svých standardních postech. I přes nakonec jednoznačný výsledek, si lze z tohoto utkání odnést spoustu zkušeností a poučení do příštích zápasů.

Až na první třetinu druhého zápasu, lze tak turnaj hodnotit kladně. Odměnou je již dříve zmíněný postup do druhého koše. Za celý turnaj si velkou pochvalu zaslouží naši starší žáci Matěj Chovanec, Tomáš Caha a Jáchym Smejkal, kteří nemalou měrou pomohli k lepším výkonům a postupně se stávají nedílnou součástí dorosteneckého týmu."