První zápas A-týmu ve 2. dorostenecké lize odehráli žideničtí proti FBC Dragons. Jednalo se o velmi vyrovnané utkání, ve kterém měly mírně navrch Židenice. Ty třikrát v zápase vedly, a nakonec zápas dotáhly do vítězného konce. „Zápas se nesl ve vyrovnaném duchu, jak po individuální stránce, tak i po stránce fyzické. Tento zápas byl jen o nás. Chtěli jsme se prezentovat aktivní hrou, napadat, vytvářet tlak na soupeře, co nejrychleji přecházet přes střední pásmo a hrát konstruktivně. V zápase byly fáze, kdy se nám to dařilo, ale došlo i na pasivní pasáže, kdy nás soupeř dokázal přehrát,“ řekl k zápasu asistent trenéra Petr Bednář.

V druhém utkání se dorostenci postavili rezervě Zlína. Aktivní a sebevědomá hra Židenic přinesla ve druhé třetině tříbrankový náskok, který bohužel dorostencům spíše svázal ruce. Přílišná koncentrace na udržení výsledku totiž v konečném důsledku znamenala, že se Zlín probojoval k vyrovnání, a nakonec zápas na nájezdy urval na svou stranu. „Z naší strany se jednalo o velmi povedený zápas. Byli jsme odvážní, přecházeli soupeře v soubojích 1v1, prezentovali jsme se aktivní hrou s nátlakem na soupeře. Jeho hra byla založena na herních systémech, hrozil nám z protiútoků a tlak si vytvořil až v závěru, kdy hrálo velkou roli rozpoložení jednotlivých hráčů. Projevem byla nekoncentrace a individuální chyby. Zápas dospěl až do nájezdů, které jsou vabank,“ ohodnotil i druhý zápas Petr Bednář.

Jak hodnotil celý turnaj? „Hodnotím jej pozitivně, zejména druhé utkání, které bylo dobré. Děkuji týmu za předvedenou hru. Na závěr bych rád vyzdvihl brankáře Němčanského, který předvedl v obou utkáních vynikající výkon.“

Rezervní tým dorostu odehrál v sobotu svůj druhý turnaj, na hale Automobilní Brno soupeřil s celky Florbal Holešov a FBK MeTermo Valašské Meziříčí. První zápas dne odehráli dorostenci proti Florbalu Holešov, který nastoupil pouze v šesti hráčích. Židenice tak měly celý zápas pod kontrolou, ale bohužel v některých fázích si nedokázaly poradit se zataženou a pasivní hrou soupeře, kterému v takto nízkém počtu nezbývalo nic jiného než poctivě bránit. 

„Tento zápas z naší strany nabídl jak pozitivní, tak i negativní momenty, na nichž do budoucna budeme stavět. Z pozitivních aspektů naší hry bych vypíchl především odvahu hráčů. Ti se po celou dobu zápasu nebáli zkoušet kličkovat, přecházet jeden na jednoho, a podobně. Právě díky této odvaze bylo v zápase k vidění mnoho individuálních akcí i zajímavých kombinací z naší strany, se kterými měl soupeř nemalé problémy. Během celého zápasu se nám také dařilo vytvářet si nebezpečné šance a neustále ohrožovat protivníkovu branku. Soupeř hrál velmi zataženě na své polovině a jeho snažení se omezilo na zastavování našich šancí. Protihráči si pak své šance vytvářeli především z protiútoků a po našich chybách. Právě rozehrání míčku do útoku dělalo našemu týmu stále problémy. Hráči se mnohokrát snažili rozehrát přes střední část hřiště, a to riskantními přihrávkami, které většinou končily na čepelích soupeře. Ovšem v procesu výchovy, kdy je pro hráče důležité především zkoušet si herní situace a vlastní rozhodnutí, je v pořádku, když se hráč nerozhodne vždy správně. Hlavní je si posléze uvědomit následek svého rozhodnutí a poučit se z něj. Zvláště ke konci zápasu nám dělalo problém hrát aktivně a tlačit na soupeře. Tato skutečnost se nejspíš dá přičítat tomu, že hráči se přizpůsobili tempu soupeřovy hry. Protivník se především snažil míček držet za brankou a nepokoušel se o konstruktivní florbal. V té chvíli bylo pro naše hráče těžší předvádět rychlou a aktivní hru proti natolik pasivnímu soupeři. Ovšem co se týče týmového nastavení, tak je vždy nutné, abychom v zápase byli iniciativní a soupeřovi se nepřizpůsobovali. Z tohoto pohledu je stále na čem pracovat. Zápas, který se průběžně výsledkově přeléval z jedné strany na druhou, nakonec přešel až do samostatných nájezdů, ve kterých nás podržel výborně chytající Martin Starý, rozhodující nájezd si připsal Lukáš Krajčovič,“ zhodnotil první zápas kouč David Bednář.

Po obědě se dorostenci, kterým opět vypomáhalo duo dorostenek Klvačová – Žampachová, odehráli velmi povedený zápas s Valašským Meziříčím. Od začátku hráli aktivní florbal, nutili soupeře k chybám a odměnou jim bylo hned 10 branek! „Dařilo se nám hrát aktivně, nutit soupeře k chybám. Drželi jsme iniciativu a soupeře přehrávali. Vytvořili jsme si spoustu šancí, které se nám dařilo proměňovat. Od druhé třetiny se soupeř začal pokoušet o aktivní hru a tlačil se s míčkem do útoku. V těchto pasážích se ukázalo v několika případech, že naše družstvo zvládá velmi obstojně i bránit vlastní bránu, ač prozatím se na defenzivní složku hry při trénování nesoustředíme. Díky zastavování jejich útočných akcí se nám dokonce podařilo několik úspěšných protiútoků, a brzy jsme tak soupeři odskočili ve skóre, když jen ve druhé třetině se nám podařilo vstřelit sedm branek. Bohužel ve třetí třetině se ukázalo i několik negativních momentů v naší hře. Především se hráči přestali naplno soustředit na držení se našeho způsobu tvoření hry a nechali se unést soupeřem. Ten pravděpodobně frustrací z neuspokojivého průběhu zápasu z pohledu výsledku začal tvrdě atakovat naše hráče a narušovat naší hru, a to bez zájmu o konstruktivní florbal,“ prohlásil v rozsáhlém hodnocení David Bednář, který hodnotil celý turnaj pozitivně: „Vidím velký pokrok v chápání hry ze strany hráčů. Zlepšili jsme navíc individuální kvalitu, jsme schopní hrát proti pasivním soupeřům. Do budoucna budeme pokračovat v rozvoji fyzické a mentální stránky, abychom byli schopni předvádět soustředěný výkon po celou dobu zápasu. Věřím, že jsme si společně turnaj užili a odvážíme si spoustu pozitivních zážitků, stejně jako poučení z chyb. Bodový výsledek obou zápasů je pak jen pomyslnou sladkou třešničkou na dortu.“