Dorostenci v sobotu 22. října odehráli třetí turnaj v tomto soutěžnímu ročníku. Vydali se do Lužic, kde se tentokrát postavili Blansku a černému týmu Bulldogs. Draci, které i tentokrát na turnaj doprovázel v roli trenéra Dominik Němčanský, získali na své konto první dva body, když zápas s Bulldogs dotáhli do vítězného konce v samostatných nájezdech. 

"Podruhé v sezoně jsme nastoupili proti soupeři, kterého jsme mírně převyšovali naší hrou, ale individuální kvalita byla na podobné úrovni. Tentokrát se nám bohužel nepodařilo do zápasu vstoupit moc dobře, a po zbytečných chybách nám soupeř brzy odskočil ve skóre. Paradoxně nám to ale pomohlo a postupně jsme hru i skóre dorovnali. Poté následovala delší pasáž, kdy jsme soupeře jednoznačně přehrávali a vytěžili z toho také vedení v zápase. Bohužel se nám ale nepodařilo využít více šancí a zároveň nám skutečnost, že vedeme, svázala ruce a tak se soupeři povedlo otočit zápas opět na svou stranu. Na toto už jsme bohužel nestihli reagovat a soupeř si odnesl plný počet bodů. Největší problém ale nebyly zbytečné inkasované góly, kterých dostáváme stále hodně, ale hráči celý zápas bojovali sami se sebou, protože jsme se nedokázali adaptovat na změnu naší hry v závislosti na povrchu haly.

Do druhého zápasu jsme se snažili, i přes další nepovedený zápas, vstoupit pozitivně motivovaní. Bohužel nám moc v tomto nepomohlo brzké vyloučení a následný inkasovaný gól. Pozitivní na tom je, že hráči i přesto vstoupili do zápasu dobře a naše hra vypadala tak, jak jsme si před zápasem řekli. Tento zápas byl ovšem výrazně vyrovnanější a o vedení jsme se s soupeřem přetahovali po dobu celého utkání. Opět nás i v tomto zápase srážely hloupé góly, které jsme inkasovali. Nakonec jsme ale postupně převzali otěže utkání, a až do poslední minuty jsme drželi vedení v tomto zápase. Bohužel pro nás se soupeři povedlo vyrovnat při hře bez brankáře a tak se muselo jít až do samostatných nájezdů. Jako jediný se prosadil Petr Svoboda, který nám tak vystřelil první 2 body v sezóně.

Tento turnaj ovšem hodnotím pozitivně, protože od minule se naše hra zase o kousek posunula. Výrazně jsme zjednodušili přechod do útoku, zakončení bylo zase lepší oproti minulému turnaji. Na druhou stranu nám taky opět ukázal spoustu nedostatků. Velkým problémem je hra před naším brankářem, neboli důraz na brankovišti, odkud dostáváme většinu gólů. S tím se pojí i stále zmatené rozebírání hráčů, kdy ještě nedokážeme dostatečně komunikovat. Právě na těchto věcech chceme do příště zapracovat a věřím, že na dalším turnaji podáme zase o chlup lepší výkon. Největší pochvalu si zaslouží náš brankář Martin Starý, který nás v obou zápasech hodně podržel a následně i vychytal všechny nájezdy soupeře," ohodnotil turnaj Dominik Němčanský. 

Za měsíc se dorostenci v Hodoníně utkají s Florbalem Hodonín a Břeclaví.