Ačkoli se dorostencům nevydařil vstup do sezony, v posledních týdnech hrají ve velké formě. Zvítězili šestkrát v řadě a po zásluze se vrátili do druhého koše 2. dorostenecké ligy. V sobotu je čekal poslední dvojzápas, ve kterém chtěli svou formu z předchozích týdnů potvrdit. Proti byly celky z Blanska a Kyjova. 

Dorostenci se v prvním zápase snažili tvořit tempo hry a dostávali se do šancí, bohužel se jim lepila smůla na čepele. Hrál se poměrně vyrovnaný zápas, ze kterého ale dokázali více vytěžit hráči Blanska. Ti převedli lepší efektivitu v zakončení a během něj si vytvořili pohodlný čtyřbrankový náskok. Ačkoli byly Židenice mírně lepším týmem, bodový zisk nevytěžily. Alespoň čestnou branku zaznamenal těsně před koncem Štěpán. 

"Jelikož se jednalo o poslední ligový turnaj v letošní sezóně, tak jsme do obou zápasů šli s tím, že je chceme vyhrát a zakončit tak naši sezónu co možná nejlépe. V prvním utkání jsme se utkali se srovnatelným soupeřem, se kterým jsme v sezóně odehráli 2 utkání, a v nich vždy rozhodoval jediný gól. Stejný průběh se tak očekával i tentokrát, soupeře jsme chtěli překvapit naší aktivní hrou. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, avšak nebezpečnějším týmem jsme nakonec byli my. Bohužel nás trápila koncovka a na brankáře soupeřů jsme dokázali vyzrát až v samotném závěru. Do té doby se nám bohužel ani přes četné šance nepodařilo skórovat. Soupeř naopak své šance využil a díky šťastným gólům postupně odskočil ve skóre. Bohužel nám dnes chybělo i trocho toho pověstného štěstíčka, ale odhalilo nám to, že se v tréninku budeme muset ještě více soustředit právě na zakončení, které náš teďka nejvíce limituje," ohodnotil první duel trenér Dominik Němčanský.

Do druhého a zároveň posledního zápasu v této sezoně naskočili dorostenci s ještě větším odhodláním. Se sezonou se chtěli rozloučit vítězně a potvrdit tak formu z předchozích turnajů. Úvod proti Dragons jim však příliš nevyšel, bohužel se tým podřídil tempu soupeře. Ten navíc otevřel skóre. Kasal s Hnaníčkem ale otočili vývoj utkání a dostali Židenice do vedení. Kyjov ale třemi góly vrátil vedení na svou stranu. Do konce základní hrací doby zbývaly dvě minuty a zdálo se, že dorostenci prohrají i druhý zápas dne. Draci se ale nevzdali a skóre srovnali! Nejprve snížil Svoboda a dvě vteřiny před sirénou senzačně vyrovnal Kasal! V nájezdech se sice dařilo více kyjovským Drakům, kteří si tak připsali druhý bod, ale nutno vyzdvihnout morálku a charakter židenického týmu, který se nevzdal a z prohraného zápasu nakonec vytěžil alespoň bod.

"Do druhého zápasu jsme vstoupili ještě s větším nasazením a odhodláním tam ty góly dát. Obraz hry první třetiny tomu ovšem tolik neodpovídal a podřídili jsme se tempu soupeře, tudíž moc vyložených šancí k vidění nebylo. Do druhé části jsme si připomněli náš cíl a ihned se nám to dařilo aplikovat na hřišti. Najednou jsme byly všude o krok dříve a tlak na soupeře se z ubývajícím časem stupňoval. Bohužel ani velká herní převaha a velké množství gólových šancí nevedlo k většímu odskočení ve skóre. Ve třetí třetině jsme pokračovali v naší jednoduché, ale účinné hře až do naší přesilové hry, která nám paradoxně spíše uškodila. Od té doby chytil druhý dech soupeř, a po krátkém výpadku v naší hře soupeř dokázal odskočit o dvě branky. Naštěstí, již posílení zkušenostmi ze sezóny, jsme nic nevzdali. Velice brzy se nám podařilo snížit. Zkusili jsme si i hru v šesti, a ač to dlouho vypadalo, že se nám už vyrovnat nepodaří, neboť se nám příliš nedařilo, tak se nám dvě vteřiny před koncem podařilo srovnat po důrazu v brankovišti, který nám tolik celý zápas chyběl. Sladkou tečku na závěr zápasu jsme mohli přidat v nájezdech, kde byl nakonec šťastnější soupeř," řekl k druhému utkání trenér Němčanský. 

A jak mladý trenér hodnotí nejen poslední turnaj v tomto ročníku, ale také sezonu jako takovou? "Celkově, ač možná překvapivě, i přes dvě prohry, hodnotím dnešní turnaj opravdu pozitivně. Naše hra totiž po velkou část zápasů vypadala tak, jak jsme si před zápasy řekli. Dobře se nám dařilo přecházet do útoku a dostávat do dobrých šancí, které bohužel zatím nevedly ke gólu. Celkově bych letošní sezónu zhodnotil tak, že jsem na kluky pyšný. Sezónu jsme nezačali zrovna moc dobře a dlouho se nám nedařilo dostat to nějaké herní pohody. Zápas od zápasu se nám díky zkušenostem dařilo zlepšovat, až se nám podařilo dostat do stavu, kdy jsme rovnocennými soupeři i pro ty nejlepší týmy v lize. Všichni udělali obrovský posun jak ve svých individuálních dovednostech, tak i v týmových. Právě tento tým je důkazem, že naše tréninkové nastavení a fungování dává smysl. Děkuji tak moc týmu za sezónu, na kterou budeme moct vzpomínat jen v dobrém."

Kluci, děkujeme za vzornou reprezentaci!