Zábava, kultura a sport jsou důležitou součástí našich životů a z toho důvodu se i přes povinnost nošení roušek dostavil v neděli odpoledne slušný počet fanoušků. A v prvním domácím zápase tlačili brněnské Dračice od začátku k dalším třem bodům. Jejich náladu ale pokazila již ke konci druhé minuty Faltusová, která pohotovou střelou propálila Remešovou. Židenice ale rychle odpověděly, když svou premiérovou trefou v Extralize vyrovnala Petra Bílá a pár sekund na to překlopila skóre utkání na židenickou stranu Eva Filipová. Ale ani brněnské vedení nevydrželo dlouho, protože v čase 4:50 bylo opět srovnáno zásluhou Želízkové. Vyrovnaná první třetina nabídla ještě další dvě branky. Dernerová nejprve dostala Židenice zpět do vedení povedenou střelou do šibenice, ale následně po vyloučení Indrové sehrál Tatran skvostně přesilovou kombinaci na jejímž konci stála Seemannová, která gólově uzavřela první třetinu.

Od začátku druhé třetiny se Tatran začal dostávat do stále většího tlaku a zabydlel se na útočné polovině. Jen díky domácí brankářce Remešové a pořádné hromadě štěstí se úvod třetiny neproměnil v gólovou smršť. Židenická obrana dlouho odolávala, ale v čase 31:20 se Tatran přece jen dostal do vedení, situaci dva na jednoho totiž využila Vachudová. Hosté byli lepším celkem a dařilo se jim vytvářet brankové příležitosti. Naštěstí pro Židenice zde platilo staré známé pořekadlo „nedáš dostaneš“ a po nastřelené tyčce se po protiútoku v 34. minutě prosadila Natálie Janečková, která naposledy vyrovnala skóre. Od té doby totiž už Tatran jasně dominoval a Židenice pouze sledovaly navyšující se skóre. Tatran ještě do konce druhé třetiny odskočil Židenicím o dvě branky, když se postupně trefily Seemannová a Kopecká.

Závěrečnou třetinu sice střelecky zahájila Barbora Sedláčková, která naskočila do hry až v průběhu zápasu, to ale bylo ze strany domácích vše. Naopak Tatranu se začalo dařit přetvářet vyvíjený tlak na brankové příležitosti a držel otěže zápasu pevně v rukou. Střešovické Mechlová a Faltusová si v poslední třetině každá připsala po dvou gólech, kdy ten poslední ze samostatného nájezdu zaznamenala Faltusová, pro kterou tato branka znamenala završení hattricku. A-tým žen tak v domácí premiéře prohrál vysoko 5:10.

V dalším zápase čeká na ženy nováček soutěže MITEL FLORBALOVÁ AKADEMIE MB, se kterým se utkají příští sobotu 26. září od 18:30 v Mladé Boleslavi.

K1 Florbal Židenice - Tatran Střešovice 5:10 (3:3, 1:3, 1:4)