Druhý turnaj v roce 2022 odehráli v neděli starší žáci na hale v Tuřanech. Nemocemi, karanténami a zraněními sužovaný tým mohl do zápasů se Zlínem a Uherským Brodem počítat pouze s osmi hráči do pole, přesto měl jasný cíl - makat na sto procent a hru si i přes nízký počet hráčů co nejvíce užít. V prvním zápase se Draci utkali se Zlínem, tedy s týmem z prvního koše. Ten od úvodu zápasu potvrzoval roli favorita a postupně si vytvářel pohodlný brankový náskok. Žideničtí přesto neházeli flintu do žita a nadále se snažili o co největší nasazení. 

I přes kruté konečné skóre byl trenér David Bednář s výkonem svých svěřenců spokojen. "Vyspělejší soupeř dokázal iniciativně vést utkání ve vysokém tempu a našemu týmu nenechával na hřišti příliš mnoho prostoru, aby se prosadil. Tomuto faktu odpovídá také výsledek zápasu nakloněný výrazně na stranu našeho soupeře. Ovšem osobně mohu hráče za tento zápas pouze pochválit, a to z mnoha důvodů. Předně k zápasu přistoupili velmi odpovědně a hráli s maximálním nasazením po celou dobu utkání i přes nepřízeň výsledku. Dokázali se soustředit na vlastní výkon a radovat se z vlastních individuálních i týmových úspěchů. Takových bylo v tomto zápase skutečně mnoho. Mohu vypíchnout například tři vstřelené branky, mnohé povedené individuální akce 1 versus 1 nebo například mnoho zblokovaných střel. Důležité bylo, že hráči v sobě nalezli odvahu zkoušet si v utkání nejrůznější činnosti a nebáli se o výsledkovou stránku zápasu. To bylo způsobeno nejspíše tím, že od tohoto zápasu neměli vnitřní očekávání ohledně toho, jak dopadne, a proto se soustředili pouze na samotnou hru. Právě toto vnitřní nastavení dovoluje hráčům zkoušet si nové věci, nebát se případné chyby a tím se učit. Osobně jsem měl z tohoto utkání velikou radost, jelikož jej hráči i v tomto počtu skutečně odmakali."

Druhé utkání proti Uherskému Brodu probíhalo velmi podobně, pouze s tím rozdílem, že žideničtí nenechali svého soupeře gólově utéct. Soupeř sice většinu zápasu vedl, starší žáci ale neustále dotahovali a dýchali mu na záda. Zaskvěl se zejména kanonýr Ivan Drtil, který konto Brodu zatížil hned pěti přesnými zásahy. 

I za druhý zápas si Draci vysloužili pochvalu od kouče Davida Bednáře, který přesto měl výtky k některým aspektům hry. "Druhé utkání proti 1. AC Uherský Brod by se dalo v mnohém přirovnat k tomu prvnímu. Opět proti nám nastoupil šikovný soupeř, který nás svojí aktivitou dostával pod velmi silný tlak. S tímto tlakem si naši hráči prozatím příliš nedovedli poradit, volili často příliš složitá řešení, což vedlo k mnohým chybám a následným akcím soupeře. Vroubkem na našem projevu na hřišti byl také přístup některých hráčů k tomu, co je potřeba řešit a co ne. Často se pouštěli do diskusí s rozhodčími ohledně jejich verdiktů, díky čemuž se nesoustředili na hru samotnou a řešili záležitosti, které ze své pozice nemohli ovlivnit. To pak vedlo k některým zbytečným chybám nebo momentům, které napomohly více našemu soupeři, než nám. Je třeba si uvědomit, že ať se nám výroky rozhodčích líbí nebo ne, není na hráčích se těmito věcmi zabývat nebo je aktivně řešit, jelikož výkon rozhodčích tak či tak neovlivní a pouze je to rozptyluje od výkonu vlastního. Jinak hráče musím opět za tento zápas upřímně pochválit. Dokázali svým nasazením odehrát celé utkání ve velmi dobrém tempu a neustále trápit soupeře nepříjemnými protiútoky, což vedlo ke vstřelení celkem sedmi branek. Obrovské uznání si pak zaslouží individuální výkon Martina Starého v brance, který odchytal obě utkání opravdu výborně. Během obou zápasů na něj šlo obrovské množství střel, z nichž většinu bezpečně eliminoval a tím se stal výraznou oporou našeho týmu."

"Na závěr bych chtěl říct, že věřím, že chlapci na tomto turnaji ze sebe dostali své skutečné maximum a dokázali využít oba zápasy k tomu, aby se ve hře učili a hru si také užili. Měl jsem proto z průběhu turnaje velmi dobrý pocit i přes nepříznivé výsledky nebo velké množství chyb v naší hře. Tyto chyby bude nyní třeba využít v učebním procesu tak, abychom se z nich poučili a pracovali postupně na jejich eliminaci. Děkuji hráčům za parádní akci a doufám, že se nám příště podaří zúčastnit se turnaje ve větším počtu," doplnil na závěr David Bednář. 

Téměř měsíc si starší žáci budou muset počkat na další boje. Proti Slovácku a Gepardům se představí až 20. února na Čejkovické.