K1 Florbal Židenice - GC System Bulldogs Brno 8:7 (1:4, 5:2, 2:1)

Branky: 12., 23., 25., 38. a 43. Klvačová, 21. Zemánková, 37. Hrazdírová, 46. Žampachová (v oslabení) - 6. Václavíková, 15. Hodová, 19. a 48. (v přesilovce) Bartoňková, 20. a 39. Šefraná, 33. Najsrová (v přesilovce)
Vyloučení: 4-2; Využití: 0-2
Počet diváků
: 63
Zásahy brankářek: Čechová 13 - Behringerová 16

V sobotu v podvečer se na hale VUT odehrálo očekávané derby mezi juniorkami Židenic a Bulldogs. Domácí tým měl svému soupeři co vracet. Juniorky totiž v derby nezvítězily od roku 2015! Motivace tak byla velká, přesto byl favoritem utkání tým Bulldogs. A tuto roli potvrzoval v první třetině. Od úvodního buly se sice hrál vyrovnaný zápas, hostující hráčky ale byly efektivnější v zakončení a první třetinu ovládly jasně 4:1.

Dračice se ale s takovým skóre nechtěly smířit a na začátku druhé třetiny rozjely nevídaný gólový koncert. V rozmezí čtyř minut nejprve snížila Bára Zemánková a dvěma trefami završila hattrick Anna Klvačová, která tak srovnala na 4:4. Soupeřky se sice dostaly znovu do vedení, ale další vyrovnání zajistila Viktorie Hrazdírová. A v 38. minutě Židenice poprvé vedly! Počtvrté v zápase skórovala Anna Klvačová. První vedení bohužel trvalo necelou minutu, před koncem třetiny totiž Buldočky srovnaly. Do třetí části se tak šlo za vyrovnaného stavu 6:6.

Na další branku 63 přihlížejících diváků nemuselo čekat dlouho. A byly to znovu Židenice, které svému soupeři odskočily. Ve 42. minutě se už popáté v zápase trefila Anna Klvačová! Tři minuty na to se Dračicím poprvé v utkání podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Ke třem asistencím v zápase přidala i gól Zuzana Žampachová, které ke gólu dopomohla Kateřina Jančová. I pro ní se jednalo o povedený zápas, zaznamenala totiž čtyři asistence. Židenice byly blízko k ukončení dlouhé série bez výhry v derby. Do konce základní hrací doby však zbývalo 15 minut. Nutno říct, že extrémně napínavých patnáct minut!

Ve 48. minutě vstřelili hosté důležitou korigující branku, podruhé v utkání se prosadila Židenicemi vychovaná Karolina Bartoňková. Zdeňka Vlachová ale záhy mohla vrátit dvougólové vedení na stranu domácích, nařízeným trestným střílením ale pohrdla a střelu poslala nad. Zápas byl opravdu napnutý až do konce. Bulldogs Brno navíc 43 sekund před koncem dostalo výhodu přesilové hry, Anna Do totiž zahrála rukou a hosté tak dostali obrovskou příležitost ke srovnání. K potěšení všech domácích příznivců ke gólu na 8:8 nakonec nedošlo a židenické juniorky se tak mohly konečně radovat z výhry v derby!

Svěřenkyně Evy Filipové tak napravily zaváhání z pražského výjezdu, rivalky porazily 8:7 a svou trenérku velmi potěšily. "Předvedená hra od obou týmů musela být nejen pro diváky velmi atraktivní. Tvrdé souboje, emoce, odhodlání a nejen to. Již od prvního hvizdu píšťalky se zápas dostal do ostrého tempa, které nepolevovalo ani ve třetí třetině, spíše naopak. Od samého začátku jsme dokázaly zareagovat na tempo soupeře, ale to nestačilo a soupeř se ujal vedení 4:1. Většina gólů padla z nedostatečného dostupování hráček, či nesprávného přebírání. Při druhé třetině krása střídala nádheru. Tolik pěkných a smysluplných akcí, co si holky vytvořily, no nádhera. Úspěšnost potvrzuje i výsledek druhé třetiny, kterou jsme vyhrály 5:2. Ve třetí třetině už byla znát menší nervozita od obou týmu, tempo se stupňovalo. Chtěly jsme za každou cenu zůstat ve vedení a nedovolit si jedinou chybičku, což se projevilo zmatkováním v obraně. I přes vyloučeni tří našich hráček během třetiny jsme zvládly přidat další góly, udržet skóre a zvítězit. Musím uznat, že mě holky velmi mile překvapily a udělaly mi předvedenými výkony velkou radost!"

Za necelé dva týdny juniorky odehrají další dva domácí zápasy. Tradičně na VUT přivítají ostravské celky - Vítkovice a FBC.