FBŠ Hummel Hattrick Brno - K1 Florbal Židenice 2:8 (2:4, 0:3, 0:1)

Branky: 12. Rozenbergová, 19. Schindlerová (v PH) - 1. Muselíková, 7. K. Jahodová, 14. M. Jahodová, 14., 22. a 26. Zimolová, 26. Marková, 46. Žampachová
Vyloučení: 0-1; Využití: 1-0
Zásahy brankářek
: Poláčková 29 - Večeřová 8
Diváků: 36

Hala VUT měla v neděli od 18:00 na programu čtvrté prvoligové derby mezi Hattrickem a Židenicemi. Favoritem utkání byly jednoznačně Dračice, které zvítězily v uplynulých pěti zápasech a ovládly také poslední vzájemné měření sil, ve kterém Hattrick zdolaly 9:2. Naopak domácí hráčky se vezly na nelichotivé šňůře bez získaného bodu. Kdo bude mít od úvodního buly navrch bylo jasné už od první minuty, kdy otevřela skóre parádní trefou Veronika Muselíková. Na 2:0 zvyšovala záhy Klára Jahodová, tradičně po přihrávce sestry Moniky. O pět minut později sice snížila bývalá hráčka Židenic Rozenbergová, ale následovala produktivní 14. minuta. V ní se trefila Monika Jahodová a povedenou rychlou akci zakončila Monika Zimolová, Židenice tak vedly 4:1. Do konce první části se ale domácím podařilo korigovat, v přesilové hře Schindlerová nahodila míček z velké dálky a ten překvapivě skončil až za zády Večeřové. Židenice si sice v prvním dějství vypracovaly dvougólový náskok, s herním projevem ale spokojeny nebyly. V druhém dějství se již dostaly do tempa, které potřebovaly, a postupně se jim dařilo navyšovat skóre. Trefila se po rychlé kombinaci Barbora Marková a dalšími dvěma zásahy završila hattrick Monika Zimolová. Oslabený soupeř, který do zápasu nasadil pouhé dvě pětky, se již na další branku nezmohl. Poslední, která padla v tomto klání, zaznamenala Zuzana Žampachová. Nebyl to sice příliš ideální výkon, přesto Židenicím stačil na jasnou výhru 8:2. Dvě kola před koncem základní části se tak nadále vyhřívají na prvním místě tabulky 1. ligy. "Do zápasu jsme vstoupili gólem snad ve druhém střídání a poměrně rychle jsme přidali další, což nám v začátku utkání značně pomohlo. Nicméně celou první třetinu jsme se nemohli dostat do tempa, ve kterém hrát umíme a spíš jsme se přizpůsobovali pomalé hře soupeře. Přesto, že jsme dali 4 góly, tak se z naší strany jednalo o nejslabší část zápasu. Do druhé třetiny jsme vstoupili už znatelně lépe a tomu odpovídal i vývoj skóre. Přibližně od poloviny zápasu se nám ale přestalo dařit v zakončení, nebyli jsme dostatečně důrazní, přesní a pohotoví. A tak přesto, že šance jsme si vytvářeli i dál tak už se skóre neměnilo. Ve třetí třetině jsme průběh zápasu kontrolovali, ale opět jsme až na jednu výjimku neřešili situace v útoku optimálně. Celkově bych utkání hodnotil jako takový standardní výkon, který stačil na kontrolu průběhu zápasu a zisk tří bodů," uvedl kouč áčka žen Jiří Starý. Jak hodnotil zápas bezprostředně po utkání, zjistíte ve videu níže.

Hodnocení trenéra Jiřího Starého

Hodnocení nejlepší hráčky utkání Moniky Zimolové

Na další zápasy si židenické florbalistky počkají dva týdny. Poslední dvě kola základní části odehrají venku, v sobotu 18. února zajíždějí do Dačic a v neděli 19. února podniknou výjezd do nedalekého Znojma.