Florbal se stal v Česku druhým největším sportem co do členské základny. A tak není divu, že i v Brně se s ním každý může setkat. Ať už jako divák a fanoušek, nebo jako aktivní hráč ve škole nebo v amatérských či ligových oddílech.

Přesto Brno jako druhé největší město v republice ve vrcholovém florbalu dlouhodobě nedosahuje svého potenciálu. Tento smutný fakt přivedl tři brněnské kluby Gullivers, Židenice a TROOPERS ke společnému stolu, kde byl položen základ speciálního meziklubového projektu s názvem Brněnská florbalová akademie. Jeho cílem je lepší prací s dětmi vytvořit zářnější budoucnost, s větší konkurenceschopností brněnského florbalu v České republice.

Práce na těchto úkolech nabírá na obrátkách. Projekt BFA započal společnými výběrovými tréninky mladších žáků a uskutečnil se také velký brankářský kemp.

Nejnovějším počinem BFA, který vám nyní představujeme, je společný náborový web www.florbalvbrne.cz! Ten nabízí všem zájemcům o aktivní životní styl, sport a florbal možnost najít a vyzkoušet si florbalové tréninky v jejich nejbližším okolí. Jednoduše a přehledně.

Věříme, že společnými silami přivedeme ke sportu a k florbalu spoustu nových dětí!