Aničko, velká gratulace k ocenění!

Děkuji, udělalo mi to radost, nicméně bych to přála i mým spoluhráčkám, které předvádí kvalitní výkony.

Co říkáš na zahrnutí do trojice, která bojovala o toto ocenění?

Bylo to celkem nečekané, vzhledem k mému počtu odchytaných zápasů, ale určitě mě potěšilo, že jsem mohla být součástí.

Sledovala jsi vývoj ankety?

Já přímo nesledovala, ale z mého okolí jsem poslední den hlasování párkrát zaslechla, jak se anketa vyvíjí.

Dlouho v ní vedla Natka Janečková, ale těsně před deadlinem se vyrojila spousta hlasů pro tebe. Víš, kdo pro tebe hlasoval?

Ano, ve velké míře na tom měla podíl moje nejbližší osoba, která sdílela tuto anketu na svém Instagramu a ukázala ji svým přátelům, kteří se do toho ponořili, chtěli mě podpořit a možná také v jisté míře i motivovat. Celkově mě ale potěšilo, že si lidé udělali čas a hlasovali pro mě. Sama jsem anketu nesdílela, nechávala jsem tomu volný průběh, ale moje okolí se postaralo o konečný výsledek (směje se).

Do Židenic jsi přišla před sezonou z Jihlavy. Jak hodnotíš tento přesun? Líbí se ti v Brně?

Židenice jsou klub, do kterého jsem chtěla směřovat již delší dobu a když přišla nabídka na možný přestup, tak jsem neváhala. Brno jsem si zamilovala a nabízí celkově mnoho možností, a to nejen ve florbale.

V čem je podle tebe největší rozdíl mezi dvěma nejvyššími soutěžemi v ČR?

Určitě největším rozdílem je rychlost hry. Celkově je zde mnohem větší nárok na rychlejší rozhodování, dovednost číst hru a všímat si maličkostí.

Už ses aklimatizovala na extraligové tempo?

Chvíli mi trvalo vše vstřebat, ale hodně mi pomohly spoluhráčky, které mě bez problémů přijaly a úvodními chvilkami mě provedly.

O místo v sestavě bojuješ s Ájou Večeřovou. Jak spolu vycházíte?

Neřekla bych, že s Ájou bojuji, spíše tvoříme dobrý tým a dokážeme si navzájem poskytnout zpětnou vazbu. V brankovišti panuje pohodová atmosféra a myslím si, že budu mluvit za obě, když řeknu, že se na sebe můžeme vzájemně spolehnout.

Prozatím jsi odchytala 3 zápasy, jsi s tímto počtem spokojena?

Jsem ráda za každou příležitost získat nové zkušenosti. Existuje ještě mnoho věcí, na kterých je nutné pracovat a musím říct, že jsem ráda, že mám čas se na tyto věci zaměřit a zápasy beru až jako poslední věc, kde získané dovednosti mohu použít.

Důvěru jsi dostala naposledy v zápase s Panthers, předvedla jsi několik výborných zákroků, na výhru to ale nestačilo. Co v tomto zápase bylo podle tebe rozhodující?

Za důvěru jsem byla ráda a panovala dobrá atmosféra, i když byla i lehká nervozita. Celkově se nám dařilo hrát to, co jsme chtěly a asi nedokážu říct, co byla ta hlavní věc, která zápas rozhodla. Myslím si, že jsme podaly týmový výkon a doufám, že si právě toto přeneseme do dalších zápasů.

Tým ve 13 zápasech nasbíral pouhých 9 bodů, ale výkony rozhodně nejsou zlé. Co je potřeba k zisku většího počtu bodů?

Myslím si, že máme dobré nasazení, které si musíme udržet a situace se začne obracet v náš prospěch. Z mého pohledu je teď nejdůležitější se soustředit na každý další zápas a věřit našim schopnostem.

Máš jako brankářka nějaký zápasový rituál?

Určitě! Vždy si před zápasem musím srovnat branku, aby byla přesně na čáře a před úvodním rozehráním si vždy stoupám na čáru malého brankoviště (směje se).

Zkus nám ještě přiblížit, kdo je Anna Kratochvílová. Čím kromě florbalu vyplňuješ čas, co studuješ?

Ve volném čase ráda chodím do přírody a jsem také velkým milovníkem poslechu kriminálních podcastů a kriminálních pořadů. Studuju zeměpis a přírodopis na Masarykově univerzitě, nicméně i přes toto moje přírodovědné zaměření si ráda zajdu do divadla.

Chtěla bys něco vzkázat čtenářům?

Chtěla bych poděkovat všem, co nás podporují v našem sportu, vážíme si toho!