Aligators Šitbořice - K1 Florbal Židenice 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)

Branky: 26. Lengálová - 28. a 47. Bílá, 29. a 43. M. Jahodová, 38. Králová
Vyloučení: 1-0; Využití: 0-0
Zásahy brankářek
: Sadílková 28 - Večeřová 18
Diváků: 67

Poprvé v sezoně proti sobě nastoupily Aligators a Židenice. Tedy týmy, které se velmi dobře znají. V Židenicích působí čtyřlístek Jahodová, Jahodová, Muselíková a Králová, který ještě nedávno hájily barvy Aligators, a za domácí tým naopak hraje několik hráček s židenickou minulostí. A dokonce došlo na souboj sester. Proti sobě se totiž postavily sestry Jitka a Petra Drápalovy! Dal se tak očekávat pikantní souboj. Aligátorky v posledním vzájemném zápase, který se odehrál před 2 lety v pohárové skupině, těsně zvítězily a podobný výsledek chtěly napodobit i tentokrát. Židenice prozatím zvítězily pětkrát ze šesti zápasů a byly favoritem utkání. Od úvodního buly se hrál svižný florbal, ve kterém měly mírně navrch hostující hráčky. Těm se však nepodařilo skórovat, nakonec ani domácímu týmu, který si párkrát vylámal zuby na Aleně Večeřové. Skóre se poprvé v zápase změnilo až v 6. minutě druhé části. A byli to domácí, kteří se dostali do vedení. Kanonýrka Lengálová dostala před brankou velký prostor na dvě bekhendové dorážky a právě ta druhá skončila za zády Večeřové. Během následujících tří minut se ale Dračicím podařilo skóre otočit. Nejprve vyrovnala Petra Bílá a na 2:1 dala Monika Jahodová. Dvě minuty před koncem třetiny přidala třetí gól Židenic Veronika Králová. Domácí tým v utkání sázel na poctivou a houževnatou obranu, která soupeřkám nevyhovovala. I přesto se ženám podařilo ve třetím dějství přidat další dvě pojišťující trefy. Druhé zásahy v zápase si na své konto připsaly Petra Bílá a Monika Jahodová. Utkání, které bylo ještě v polovině vyrovnané, nakonec do vítězného konce dotáhly Židenice. Zvítězily 5:1.

Hodnocení trenéra Jiřího Starého

"Do zápasu jsme šli s tím, že jde o takové menší derby, plno holek z obou týmů se navzájem zná a navíc zde byly vazby i rodinné. Šlo tak především o to, jak tento zápas zvládneme v hlavě a zda dokážeme předvést náš standard nebo zda nás výše zmíněné okolnosti nějak ovlivní. Zápas jsme z tohoto pohledu zvládli velmi dobře, předvedli jsme trpělivý a koncentrovaný výkon, kdy jsme po prvním gólu soupeře skórovali už pouze my a postupně jsme navyšovali skóre v náš prospěch. Vývoj zápasu jsme většinou kontrolovali i když poctivá obrana soupeře nám dělala problémy a prosadit se v útoku nebylo zrovna jednoduché. Bylo to hodně o tom, jak si s touto hrou soupeře dokážeme poradit a jak si dokážeme vytvářet vhodné příležitosti k zakončení, kterých nakonec nebylo zrovna moc. Celkově šlo o dobře zvládnutý a odmakaný zápas."

Nálož fotek ze zápasu s Aligators najdete ZDE.

FBC Přerov - K1 Florbal Židenice 2:11 (2:3, 0:6, 0:2)

Branky: 16. a 17. Němcová - 1. K. Jahodová, 3. Drápalová, 11. a 36. Janečková, 22., 30. a 57. Bílá, 24. Muselíková, 25. Žampachová, 35. Vokálová, 45. M. Jahodová
Vyloučení: 1-1; Využití: 0-0
: Kotyzová 41 - Kratochvílová 14
Diváků: 63

V neděli byly Židenice jasným favoritem. Představily se totiž v Přerově, tedy na půdě posledního celku tabulky, který v dosavadním průběhu soutěže nezískal ani bod. Tuto roli potvrzovaly hned od úvodního hvizdu. Po ukázkové přihrávce Markéty Sedláčkové už v první minutě zavěsila Klára Jahodová a Židenice vedly. Dvě minuty na to byl náskok dvoubrankový, po dobrém presingu si odražený míček našla Jitka Drápalová a propálila vše, co jí stálo v cestě. V 11. minutě zvýšila už na 3:0 z dorážky Natálie Janečková a zdálo se, že je zápas rozhodnutý. V 16. a 17. minutě se však zapsala do statistik domácí Němcová, které k prvnímu gólu dopomohla chybička brankářky a k druhému nedůraz v předbrankovém prostoru. Převaha Židenic byla velká, do šaten se však šlo za těsného stavu 2:3. Druhá třetina už byla o něčem jiném. Dračice zvládly z velké herní převahy vytěžit šest branek a dostat se do jasného vedení. Postupně se trefily dvakrát Petra Bílá, Veronika Muselíková, Zuzana Žampachová, podruhé v zápase Natálie Janečková a Kateřina Vokálová. Ve třetí periodě se do střelecké listiny zapsala i Monika Jahodová a hattrick dovršila Petra Bílá. Souboj s posledním celkem tabulky Dračice zvládly a zvítězily jednoznačně 11:2. Z venkovního dvojkola tak vytěžily všech šest bodů.

Hodnocení trenéra Jiřího Starého

"V nedělním utkání jsme se zaměřili hlavně na to, abychom určovali tempo a ráz zápasu po celých 60 minut a nepřizpůsobili se hře soupeře. Toto se nám v podstatě po celou dobu dařilo, pouze škoda krátkého výpadku ke konci první třetiny, kdy jsme Přerovu nabídli návrat do zápasu. Kvalitně odehranou druhou částí hry jsme ale zápas rozhodli a nebýt mnoha nevyužitých šancí ve třetí třetině, tak by byl rozdíl ve skóre ještě výraznější. Na kvalitě a klidu v zakončení musíme a budeme nadále pracovat, proti silnějším soupeřům bude určitě potřeba vyšší produktivita. I v neděli se jednalo o kvalitně odehraný zápas a za celý víkend jsme spokojeni se ziskem důležitých šesti bodů."

Po čtyřech venkovních zápasech se ženy ukážou i na domácím hřišti. Tentokrát na Vodové svedou souboj s Dačicemi a se Znojmem. V sobotu 12. a neděli 13. listopadu si určitě udělejte čas. Kromě zápasů se můžete těšit na doprovodný program s Oborovou zdravotní pojišťovnou. Jaký? Dozvíte se brzy!