Se Skuruty a F.A.T.R. Dubňany se v sobotu 14. ledna utkali muži A. Jednalo se o důležitý dvojzápas, který potřebovali zvládnout, aby se udrželi na předních příčkách tabulky. Začátek roku je bohužel nezastihl v ideální formě a s oběma soupeři nečekaně prohráli. V prvním zápase nestačili na Skurut Hai 7:5, ačkoli ještě ve 28. minutě vedli 4:3. Nepodařilo se jim ani druhé utkání, na nováčka soutěže z Dubňan nenašli recept a prohráli 2:4. Po dvou prohraných zápasech muži bohužel klesli na 6. příčku tabulky.

Nepovedený vstup do roku 2023 hodnotil trenér Michal Havelka. "Čekal nás velmi důležitý dvojzápas proti Skurut Hai a FATR Dubňany. V prvním utkání jsme nezačali příliš dobře a soupeř brzy vedl 2:0. Ještě v první části se nám podařilo skóre srovnat na 3:3 a ve druhé třetině nás poslal do jednobrankového vedení Kokeš. Bohužel branky, které jsme v utkání obdrželi byly strašně laciné a soupeři jsme utkání neskutečně usnadnili a ve třetí části se soupeř znovu dostal do vedení. Dobře nebyla sehraná ani hra v závěrečném power-play, kdy jsme potřebovali v závěru srovnat. Druhé utkání se neslo v podobném duchu. Skóre jsme otevřeli, soupeř dvakrát odpověděl, my srovnali a utkání v závěru ztratili. Obě utkání jsou bezesporu odrazem aktuální špatné formy. Jenže formu na zápasy získáváme na trénincích. V tuhle chvíli nejsme z pohledu celého týmu dobře nastaveni a nebyli jsme tak ani dobře připraveni. Tohle teď musíme změnit, aby se změnil i obraz hry."

Pokud chce áčko nadále pomýšlet na postup do regionální ligy, musí začít sbírat body. Napravit zaváhání ze soboty mohou už ve čtvrtek 19. ledna a o týden později v pátek 27. ledna, kdy je čekají dohrávky proti TROOPERS C a Shooters Beta.