Sokol Brno I. EMKOCase GulliversB - K1 Florbal Židenice 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Branky: 43. Dvořák, 44. Bajgar - 9. Pruch

Poprvé v sezoně nastoupili žideničtí proti starým dobrým parťákům z rezervy Gullivers. Do utkání vstoupili výborně a skóre otevřeli už v 9. minutě z hole Mojmíra Prucha. Hrál se vyrovnaný zápas, ve kterém oba týmy zdobila perfektní obrana. Fanoušky defenzivního florbalu musel zápas bavit, protože gól Prucha z 9. minuty byl na dlouho jediným, který v zápase viděli. Oba týmy si vypracovaly spoustu šancí, ale brankáři Laporčák a Gotschim své týmy drželi nad vodou. Tři minuty před koncem základní hrací doby zkusili Gulliveři hru v šesti. Tento tah se ukázal jako nesmírně vydařený, protože Dvořák vyrovnal. Bohužel o minutu později se soupeřům podařilo vstřelit druhou branku a otočit skóre. Do konce zbývala pouhá minutka a čtvrt a v té už se židenickým nepodařilo srovnat. Dobře rozehraný zápas tak muži nedotáhli do vítězného konce a naopak prohráli těsně 2:1. 

"V utkání jsme v mnoha aspektech hry podali jeden z nejlepších výkonů v letošní sezóně. Zejména v obranné činnosti jsme utkání sehráli velmi dobře. V poměrně vyrovnaném utkání nás trápila zejména finální fáze hry. Jinými slovy šance jsme sice měli, ale neumíme je prozatím dobře zužitkovat. V závěrečné power play soupeře pak Gullivers vyrovnali náš útlý jednobrankový náskok a v samém závěru skóre otočili. Poučení pro další zápas je jasné: na jeden gól se dá vyhrát fakt těžko. Do obrany od kluků super opracované utkání," prohlásil k prvnímu zápasu kouč mužů Michal Havelka. 

FOTOGRAFIE Z TURNAJE 

TJ Sokol Lanžhot - K1 Florbal Židenice 3:8 (1:4, 1:3, 1:1)

Branky: 12. Dvořák, 30. Hladík, 39. Poláček - 4. Lokos, 7. a 21. Kokeš, 15. Drápal, 15. a 18. Sukup, 25. Fencl, 36. Zelníček

V druhém utkání bylo důležité nezopakovat to, co v prvním vzájemném střetnutí s tímto soupeřem. Muži chtěli na svého soupeře vlétnout, vstřelit mu co nejvíce branek a nedopustit tak zbytečné drama. A to se povedlo. První třetinu muži zvládli na výbornou a díky Lokosovi, Kokešovi, Drápalovi a Sukupovi vedli 4:1. Do ještě většího náskoku se jim podařilo dostat ve druhém dějství. Podruhé v utkání se prosadili Nicolas Kokeš s kapitánem Ondřejem Sukupem a sedmou trefu Židenic vsítil Martin Fencl. Malou jiskřičku naděje hostům vykřesal Hladík, který snížil 45 sekund před druhou sirénou. Ve třetí části už se áčku tolik střelecky nedařilo, a proto skončila nerozhodně 1:1. Jediným střelcem se v této třetině stal Filip Zelníček. Muži podruhé v sezoně Lanžhot porazili, tentokrát jednoznačně 8:3. I přes další ztrátu jsou tak v tabulce Jihomoravské ligy druzí. 

Trenér Michal Havelka byl s vítězstvím spokojen, avšak ví, že před týmem je nadále spousta práce. "Ne moc kvalitní utkání, ve kterém jsme byli jednoznačně lepší. Důležité odskočení na 4:1, poté již byl zápas plně v naší režii. I přes celkem jednoznačné vítězství jsme opět nebyli příliš efektivní v koncovce. Jinými slovy, důležité 3 body, ale velká spousta práce před námi. I když v mnoha ohledech byla hra dobrá, chceme se srovnávat s vyššími cíli a proto spokojenost není vůbec na místě."

FOTOGRAFIE Z TURNAJE

Velmi důležitý turnaj odehrají muži v neděli 18. prosince v Dubňanech. Na místní "Želvě" vyzvou TROOPERS C a SHOOTERS BETA.