K1 Florbal Židenice - FRC Mikulov 11:7 (4:2, 3:2, 4:3)

Branky: 1.,32. a 36. Krahula, 8. Kokeš, 11. a 20. Zima, 12. a 37. Vidlák, 17. Pacal, 22. Dřínovský, 35. Drobek - 9., 20., 24. a 44. Svoboda, 11. Jarošek, 31. Souchop, 43. Jón

V pátém zápase letošní 2. ligy juniorů čekal na první tým juniorů celek FRC Mikulov. Technicky a herně značně méně vyspělého soupeře se juniorům dařilo již od začátku zápasu dostávat pod velký tlak, následně protivník chyboval a junioři si vytvořili mnoho šancí. Později v zápase se však přizpůsobili hře soupeře, načež již nedokázali tak dobře odvracet útoky protivníka a inkasovali několik branek. Ke konci utkání navíc došlo ze strany soupeře k nevybíravému incidentu hodnocenému červenou kartou 3, po kterém částečně šlo soustředění juniorů při následující přesilové hře stranou. Židenice přesto zápas zvládly a soupeři nakonec nadělily 11 branek. 

„Náš tým vstoupil do tohoto zápasu velmi aktivně a od začátku se mu dařilo nepříliš technicky a herně vyspělého soupeře dostávat pod silný tlak, což vedlo k častým soupeřovým chybám a následně k ohrožení soupeřovy branky našimi šancemi. Bohužel v některých fázích utkání se nám nedařilo určovat tempo hry na hřišti, jelikož jsme se nechávali ukolébat slabším tempem soupeře. V důsledku toho došlo k několika momentům, kdy se náš tým nechal uspat a následně nedokázal dostatečně reagovat na protiútoky soupeře, ze kterých jsme inkasovali několik branek. V tomto ohledu je důležité, aby se všichni hráči bez ohledu na výkony našich soupeřů soustředili vždy pouze na naši hru a nepřestávali vyvíjet snahu o udržení iniciativy na hřišti. Na konci zápasu se po nešťastném incidentu naskytla našemu družstvu příležitost vyzkoušet si přesilovou hru, kterou bohužel naši hráči příliš nezvládli a ve vlastní početní výhodě nám soupeř vstřelil dvě branky. Dle mého názoru šlo především o špatné nastavení v hlavách našeho týmu, kdy jsme se nedokázali při přesilové hře uklidnit a konat na hřišti smysluplná rozhodnutí. Bylo vidět, že hráči si stále nedokážou s touto situací správně poradit a cítí se být pod silným tlakem situace, ze kterého pak pramení naše chyby. I přesto pro mě bylo pozitivní množství střel vypuštěných v průběhu celého utkání z našich holí na soupeřovu bránu a také celková chuť góly vstřelovat, což se také odrazilo ve výsledném skóre zápasu,“ okomentoval dění v zápase asistent trenéra David Bednář.

FBC DRAGONS - K1 Florbal Židenice 5:12 (1:6, 3:4, 1:2)

Branky: 11. Šimeček, 18. Kašpárek, 19. Judas, 24. Fiala, 35. Švábík - 3. a 26. Kokeš, 6., 8., 31. a 36. Zima, 8., 14. a 21. Brhel, 12. Krahula, 16. a 30. Pacal

V druhém zápase na turnaji se junioři postavili kyjovským Dragons. Po velmi sympatickém zápase, plném aktivní a konstruktivní hry, odvahy, množství individuálních i týmových akcí, si junioři připsali v ten den druhou výhru do tabulky, a vezou tak domů plný počet bodů. I v tomto zápase gólově nadělovali, kyjovským borcům nasázeli 12 branek a na turnaji jich tak dohromady nastříleli úctyhodných 23!

„Tento zápas bych osobně hodnotil velmi pozitivně. Náš aktivní a útočný přístup ke hře dokázal zaskočit soupeře a hráčům se tak dařilo vytvářet si velké množství nebezpečných šancí a také tyto šance pravidelně proměňovat. Díky tomu náš tým vstřelil během prvních osmi minut zápasu čtyři branky a v celém utkání branek dvanáct. K vidění bylo mnoho skvělých individuálních akcí a také plodně přímočará spolupráce hráčů na hřišti, kteří zvládli konstruktivně vést utkání a dovést ho ve vlastní režii až do vítězného konce. Na druhou stranu bylo stále v naší hře mnoho nepřesností a technických chyb v útoku a také v obraně, což ale považuji stále za věc přirozenou, jelikož právě tyto zápasy by měly sloužit k tomu, aby si hráči s odvahou a beze strachu zkoušeli nejrůznější řešení různých situací a z případných chybných rozhodnutí se do budoucna poučili. Aby tento proces správně fungoval, je samozřejmě důležité činit na hřišti vždy rozhodnutí uvědomělá, a nikoliv s míčkem dělat nahodilé věci. Snad největším pozitivem, kromě opět vysokého počtu střel a vstřelených branek, byla pro mě skutečnost, že se hráči dokázali bez ohledu na výsledek, nebo obecně průběh utkání, na jeho celý průběh maximálně soustředit, a to až do jeho konce. Bylo skvělé vidět, že se tým baví samotnou hrou a neřeší primárně pouze to, jak utkání dopadne,“ řekl k druhému utkání David Bednář.

Další utkání tým juniorů sehraje již za 2 týdny na VUT CESA Brno 1 proti Hodonínu a Vsetínu. Přijďte je podpořit!