Perfektní start do prvního zápasu zajistil Židenicím Tadeáš Brhel, který už v druhé minutě otevřel skóre. Dragons ale zvládli do konce první třetiny nejen vyrovnat, ale skóre i otočit. Ve druhé části byly k vidění gólové hody. Nicolas Kokeš srovnal, ale hostům se znovu podařilo odskočit, tentokrát na rozdíl dvou branek. Kasal s Brhelem sice znovu snížili, Kyjov si však do třetí třetiny odnesl jednobrankový náskok. Ve 40. minutě bylo znovu srovnáno, hattrick zkompletoval Tadeáš Brhel. Bohužel to bylo ze strany Židenic vše. Do statistik se zapisovali bohužel už jen kyjovští, kteří nakonec zvítězili 8:5.

V prvním klání junioři vůbec nepotěšili trenéra Michala Havelku. "V utkání jsme po celou dobu tahali za kratší konec. Ačkoliv jsme se utkali se soupeřem srovnatelné fyzické i technické úrovně, nebyli jsme schopni se v utkání plně soustředit na správné věci. Soupeř měl velmi kvalitní koncovku, kterou prověřil naši, v tomto utkání, ne moc kvalitní obrannou činnost. Přílišným soustředěním na detaily jsme nebyli schopni v utkání vhodně vnímat celek. V obranné činnosti jsme se tak nedokázali propracovat k vhodné reakci na soupeřovu koncovku a v podstatě jsme jej nechali celé utkání zakončovat shodně. Ve třetí části se nám podařenými útočnými akcemi podařilo skóre srovnat, ale díky neustále se opakujícím hrubým chybám v obranné činnosti soupeř pohodlně odskočil a závěr utkání si spolehlivě pohlídal. Z utkání tak plyne zásadní poučení, že bez poctivé obrany už není možné taková utkání vyhrát. Soupeř naši obranu prověřil velmi dobře a my v tomto testu neuspěli. Z hlediska očekávání tak výkon týmu, právě z hlediska obranné činnosti NEODPOVÍDAL očekáváním vycházejícím z tréninkového procesu. Za pozitivní lze z utkání označit výkon brankáře Dominika Němčanského, útočníka Tadeáše Brhela a celkový přístup k utkání ze strany útočníka Nicolase Kokeše. Za velmi negativní lze označit nesoustředěný výkon či nevhodný přístup k utkání ze strany části hráčů, což značně poznamenalo ráz utkání.

Zlepšený výkon předvedlo áčko juniorů proti Otrokovicím. Gólový účet zápasu načal dvěma trefami Kokeš, na kterého navázal Kasal. Draci tak v 8. minutě vedli už 8:0. Panterům se podařilo korigovat skóre v oslabení, na další trefu se ale načekali poměrně dlouho. V druhém dějství totiž úřadovaly hlavně Židenice. Nicolas Kokeš završil hattrick a dokonce přidal čtvrtý gól v zápase. Zahanbit se nenechali ani Simon Nobilis a Tadeáš Brhel, kteří přidali po jedné brance. Junioři se dostali do pohodlného vedení 7:1, což je bohužel ukolébalo a soupeři se podařilo třikrát snížit. Na výsledek to však nakonec vliv nemělo a áčko juniorů si tak připsalo výhru 8:4.

"Z naší strany velmi dobře sehrané a zdařilé utkání, což významně ovlivnil výkon zkušenějších hráčů, kteří se v utkání hned od začátku projevili velmi pozitivně. Hned v úvodu utkání domluva hráčů přinesla dvě vstřelené branky a perfektní spolupráci mezi jednotlivci na hřišti. Velmi dobrá byla i reakce a domluva na změnu pojetí hry ze strany soupeře. V tomto směru jsme podali poměrně kvalitní výkon podpořený zejména výtečným Kokešem v koncovce. Ač soupeř výrazně neprověřil naši obrannou činnost, naše liknavost k obranné činnosti se projevila za rozhodnutého stavu v závěru utkání, kdy jsme soupeři dovolili skórovat hned třikrát a nezvládli jsme utkání kontrolovaněji dohrát. Pozitivní byl opět výkon brankáře, tentokrát Martina Starého, výrazně zlepšenou hru zaznamenali také Nobilis a Pietropaolo. Celkově nám turnaj ukázal, že pokud chceme stabilně hrát s kvalitnějšími týmy soutěže a zejména se ve svých výkonech zlepšovat a rozvíjet, vyžaduje to z naší strany neustálou a kvalitní práci na tréninku a správný přístup v hlavách. Značně jsme si potvrdili, že ledabylý nebo příliš namistrovaný přístup nás tímto směrem neposunou. Turnaj též potvrdil, že zkušenější část hráčů má již dostatek zkušeností, aby byla schopna i náročnější a složitější utkání, kterých je v naší soutěži většina, zvládat," ohodnotil druhý zápas a působení juniorů na domácím turnaji kouč Havelka.

Draci se v Brně představí i v neděli 27. listopadu, na VUT se postaví TROOPERS a Znojmu.

Autor článku: Šimon Kuběna