TROOPERS MAH KOŠÉR C - K1 Florbal Židenice 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

Branky: 24., 37. a 42. Adámek - 13. Malík, 20. Dokládal, 30. Sikora, 40. Juřica

Vyloučení: 2-4

Využití: 3-1

V prvním zápase čekal muže nováček soutěže a to rezervní tým TROOPERS, který v loňské sezoně dominoval Jihomoravskému přeboru. Že se nebude jednat o procházku růžovou zahradou prokázala velmi vyrovnaná první třetina. Oba týmy bojovaly ve vysokém tempu, ale nedokázaly se střelecky prosadit. První branka zápasu přišla až ve 13. minutě, skóre otevřel židenický Aleš Malík. Židenice se ve druhé třetině dostaly do dvoubrankového náskoku, ve 20. minutě se prosadil Aleš Dokládal. Tento náskok ale netrval dlouho, přesilovou hru totiž využil Patrik Adámek. O šest minut později ale hosté vedli znovu o dva góly, na 3:1 zvýšil Tomasz Sikora. První branku ve třetím dějství zaznamenali domácí, znovu po faulu Picky využil přesilovou hru Patrik Adámek. Na každou branku TROOPERS se Židenicím podařilo reagovat. Nabídnutou přesilovou hru přetavil v gól Filip Juřica, který zvýšil na 4:2. Domácí celek prokázal velkou efektivitu v přesilových hrách, protože tři minuty před koncem zápasu využil další početní výhody, hattrick dovršil Patrik Adámek. Domácí měli na konci velký tlak, ale vyrovnávací branku nepřidali. Židenice tak udržely jednobrankový náskok a v prvním zápase zvítězili 4:3.

K1 Florbal Židenice - Bulldogs Brno B 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky: 10. a 38. Brouček, 15. Pruch, 20. Zubík, 27. Dokládal - 41. Hušek

Vyloučení: 1-1

Využití: 0-0

Muži v druhém zápase narazili na rezervu Bulldogs, kterou v loňské sezoně dvakrát porazili. I v tomto zápase byli žideničtí od úvodu lepším celkem, bohužel se jim nedařilo proměnit vyložené šance. Skóre otevřel až v 10. minutě David Brouček, na kterého navázal o pět minut později Mojmír Pruch. Domácí měli více ze hry a tlak přetavili v třetí branku ve 20. minutě, kdy se prosadil Tomáš Zubík. Čtvrtý zásah na sebe nenechal dlouho čekat, ve 27. minutě zvýšil na 4:0 Aleš Dokládal. Domácí aktivním pojetím hry nepouštěli soupeře příliš do hry a ve třetí periodě zaslouženě přidali pátou branku, podruhé v zápase se trefil David Brouček. Buldokům se několik minut před koncem podařilo zaznamenat čestný gól, ale více se jim zápas zdramatizovat nepodařilo. Židenice zvítězili 5:1 a z prvního turnaje vyválčili plný počet bodů.

Hodnocení trenéra Jiřího Starého:

"První zápas s Troopers byl po celou dobu poměrně vyrovnaný s řadou nevyužitých šancí na obou stranách. Soupeř se ukázal jako zdatný protivník, v naší hře se navíc objevovala řada chyb ať už v řešení situací v útoku, tak v obraně. Po celý zápas jsme si naštěstí dokázali udržovat mírný náskok a přes závěrečný tlak soupeře jsme vedení udrželi. Ve druhém zápase naše hra vypadala o dost lépe, částečně to bylo způsobeno slabším soupeřem a dále jsme zřejmě po první výhře hráli trochu víc v klidu. V útoku jsme si vytvořili opravdu hodně šancí, soupeř naopak naši obranu moc neprověřil. Je jen škoda že i ve druhém zápase jsme s proměňováním i těch největších příležitostí měli problémy, jinak by byl výsledek mnohem jednoznačnější."

Další zápasy čekají na muže 17. října, kdy se na brněnském SportPointu utkají s Ivanovicemi na Hané a Dolními Bojanovicemi.