K1 Florbal Židenice B - Hornets Brno ZŠ Horní C 8:8 (3:0, 3:5, 2:3)

Branky: 6. Dolejška, 8. a 18. Kokeš, 12. Skopal, 14. Pruch, 17. Zelníček, 29. Sikora, 37. Sukup - 17., 20. a 33. Vašínek, 21. Macalík, 22. Šmarda, 22. Vašek, 27. Zelený, 34. Dobrovolný

První polovinu zápasu odehráli muži ve velkém stylu. Sázeli jednu branku za druhou a v 18. minutě vedli už vysoko 6:1. Jak už to tak ale bývá, s vysokým náskokem přišlo herní uspokojení a polevení z tempa, kterou hosté trestali. Čtyřmi góly ve třech minutách snížili a ve 27. minutě dokonce vyrovnali na 6:6. Sikora sice Židenicím vrátil vedení, ale Hornets dvěma brankami otočili skóre, poprvé v utkání se tak dostali do vedení. Před koncem ale srovnal Sukup a vybojoval pro mladý židenický tým alespoň bod. V konečném zúčtování je ale remíza 8:8 pro Draky ztráta.

Hodnocení kouče Michala Havelky

"Proti Hornets jsme velmi dobře vstoupili do zápasu a náskok v podobě vstřelených branek jsme navyšovali. Postupem času začalo převládat uspokojení z průběžného výsledku nad snahou o určování tempa hry. Otěže tak převzal soupeř, kterému jsme svojí laxností a nedůrazností nabídli se do utkání vrátit. Kdybychom se na místo udržení výsledku, nebo uspokojení výsledkem, drželi cíle, kterým je samotná podoba hry, pravděpodobně bychom takový zvrat nemuseli podstoupit.

Shooters Beta Stars - K1 Florbal Židenice B 2:8 (0:3, 1:4, 1:1)

Branky: 24. Lehký, 37. Veselý - 1. Zelníček, 2., 5., 20. a 21. Sukup, 18. Sikora (v PH), 18. Pruch, 39. Kokeš

V druhém zápase bylo už od 16. minuty jasno, kdo dokráčí k vítězství. V 16 sekundě otevřel skóre utkání Filip Zelníček, Židenice do první třetiny ještě přidaly dvě branky, obě z hole Ondřeje Sukupa. Ten samý hráč skóroval ještě ve 20. a 21. minutě a konto soupeře nakonec zatížil čtyřmi góly! Zejména jeho samostatný nájezd stál rozhodně za zmínku - otočkou a blafákem nedal brankáři šanci. Draci na hřišti dominovali a postupně se prosadili Sikora, Pruch a Kokeš. Shooters sice dvakrát snížili, ale to bylo z jejich strany vše.

"Druhé utkání proti Shooters Beta bylo z hlediska cíle jasně dané. Řešit pouze hru, její podobu a veškerou pozornost upřít k tomu, jak by měla vypadat. To se z větší části povedlo a pozitivně se tento přístup odrazil v kontrole celého utkání bez ohledu na vývoj skóre. Celkově je poměrně pozitivní, že se nám daří dávat hodně gólů, čemuž výrazně pomáhá zapojení juniorů, které začíná dobře fungovat. Významný prostor pro zlepšení je v přístupu k utkání z hlediska podoby hry. Nesmíme podléhat pocitu, že aktuální vývoj skóre nám postačuje. Podstatná je podoba hry jako takové, protože to je skutečná známka kontroly utkání."