Ženy B si podmanily druhou ligu, Céčko skončilo těsně poslední

Rezervy žen o víkendu nastoupily k posledním zápasům v této sezoně. Béčko i přesto, že mělo vítězství v lize dávno zajištěno, neponechalo nic náhodě a z turnaje vybojovalo všech 6 bodů. To ženy C v prvním utkání prohrály právě s béčkem, ale následně si vyšláply na postupují Hluk.
V prvním utkání se béčko utkalo s rezervou Buldoček. Židenice byly od začátku lepším mužstvem a ve čtvrté minutě už vedly 2:0 po brankách Drápalové a Krejčí Asfourové. Druhá třetina byla vyrovnaná, obě mužstva vstřelila po dvou brankách, a do třetí třetiny se tak šlo za stavu 2:4. Třetí dějství znovu ovládlo židenické béčko, nejprve přidala druhý zásah v zápase Krejčí Asfourová a potom dvěma trefami završila hattrick Jana Kováříčková. Židenice tak zvítězily jednoznačně 7:2.

Druhé utkání nabídlo souboj židenických rezerv, ve kterém bylo od začátku jasné, kdo je favoritem. Céčko bylo od začátku hodně nervózní, propadalo v obraně z rychlých brejků a bálo se hrát aktivně s míčkem. V polovině druhé třetiny vedlo béčko jednoznačně 4:0 a o vítězi bylo rozhodnuto. Céčko se však nevzdalo a začalo bojovat, odměnou bylo snížení na 2:4. Další góly však přidávalo hlavně béčko, které i díky hattricku Michaely Skřivánkové vyhrálo jasně 8:3. První rezerva žen si tak pohodlně dokráčela k mistrovskému poháru, když rezervu Alligators nechala za sebou o 17 bodů.

Zápas zhodnotil také trenér Zdeněk Frank, který vypomohl na lavičce céčka: „Do prvního zápasu holky nastupovaly s tím, že stejně prohrajou, byly hodně nervózní, asi i kvůli mně. Postupně se osmělovaly, a hlavně se přestaly bát hrát. I holky z béčka je nakonec pochválily za zlepšenou hru. Důležité je, že hrály až do konce, i když byl stav nepříznivý. Měly pořád hlad po gólech a hrály sympaticky.“

Celou sezónu béčka okomentovala vedoucí mužstva Žaneta Veletová: „Sezónu hodnotím jako povedenou. Na to, že se po několika letech jednalo o obnovenou premiéru B týmu Židenic, tak dopadla nad očekávání. Po celou sezónu jsme se zlepšovaly a ke konci se již i díky velké pohodě v týmu naplno projevila herní kvalita v bývalých oporách extraligových týmů z Moravy a Vysočiny, a tak jsme ji zakončily zlatě. Jménem celého týmu děkujeme svým manželům, partnerům, partnerkám, dětem a také všem, co nás celou sezónu podporovali, čemu jsme obětovaly část svého života a dnes nám to dělá pouze a jenom radost.“

Na céčko čekal ještě duel s Hlukem, který i přesto, že skončil v tabulce třetí, postoupil do první ligy žen. Židenice vstoupily do zápasu aktivně, ale byl to Hluk, který se dostal do vedení. V páté minutě se podařilo vyrovnat extraligové posile Markétě Sedláčkové, ale o tři minuty později se hosté vrátili k vedení. Dračice byly lepším mužstvem a ještě do konce druhé třetiny dokázaly zápas zaslouženě otočit. Nejprve vyrovnala Michaela Kocmanová a půl minuty před odchodem do šaten dokonala obrat Eliška Jégrová. Ve třetí periodě se stav již nezměnil, a tak céčko vybojovalo cennou výhru 3:2.

Komentář Zdeňka Franka: „Holky šly na Hluk s odhodláním zvítězit. Víceméně je k ničemu nepustily, i když to nakonec bylo vybojované a upracované vítězství. Děvčata sráží, že neumí pořádně bránit standardní situace, nedůraz hlavně před vlastní brankou a nedostatek sebevědomí. Ale nechaly si poradit, což mě samozřejmě těší. Vyzkoušely si pár nových věcí. Doufám, že jsem jim alespoň trošku pomohl.“

Vedoucí mužstva Eliška Jégrová ohodnotila sezónu pozitivně: „Do této sezóny jsme vstupovaly poněkud s jinými ambicemi než jiné týmy. Více než polovina z holek, které se na této sezóně v rámci C týmu podílely, nestály před prvním turnajem na klasickém, pro ně tehdy obrovském, florbalovém hřišti. Bylo potřeba začít opravdu od nuly, a tak jsme si stanovili cíl alespoň párkrát během sezóny vyhrát. Holky s velkým nadšením nastupovaly k zápasům, a i když výsledky na začátku roku nebyly příznivé, nevzdávaly se ani v posledních minutách, odnesly si cenné zkušenosti a do dalšího zápasu šly zase radostně a s chutí hrát. Chtěla bych poděkovat Jitce Drápalové, Markétě Sedláčkové a Míši Malinové, že byly ochotné nám jít vypomoct na turnaje, kde jsme měli nouzi o hráčky. Jítina výpomoc na listopadovém turnaji zvedla hlavně psychiku hráček a ukázala jim, že je možné hrát se soupeřkami vyrovnanou hru – s Buldočkami jsme tehdy nakonec prohrály pouze 5:6. Hned na dalším turnaji jsme si nadělily pod stromeček dokonce dvě výhry.
Do druhé poloviny sezóny jsme šly v dobré náladě, s odhodláním vyhrávat zápasy alespoň proti slabším soupeřkám v naší lize a to se nám víceméně dařilo. Na devátém turnaji se povedlo vyhrát dva zápasy ze tří, proti Hluku i Buldočkám, a to tentokrát hrála jen sestava C týmu. Na závěrečných zápasech jsme dle mého názoru odehrály nejlepší zápas proti našemu béčku za celou sezónu.
Po ukončení celé sezony jsme skončily na očekáváném pátém/posledním místě, ale rozhodně není za co se stydět. Máme na kontě celkem 6 výher z 20 zápasů (18 bodů), čtvrté Buldočky mají bodů 21 a třetí Hluk má 22 bodů, rozdíly mezi obsazenými příčkami jsou tedy minimální. Svůj sezonní cíl jsme splnily a také předčily své očekávání. Věřím, že do další sezony tým céčka půjde jako rovnocenný soupeř.“

 
Autor: Lukáš Konvičný (12. 4. 2019)