Židenice prohrály posedmé v řadě. Ukončí v neděli černou sérii?

Po dlouhé pauze způsobené reprezentační přestávkou kvůli mužskému mistrovství světa v Praze se znovu rozjely florbalové soutěže po celé republice. Výjimkou nebyla ani extraliga žen, která v pátek měla na programu 13. kolo. V něm Židenice bohužel padly s Olomoucí 2:5 a připsaly si tak už sedmou porážku za sebou. Z černé série se mohou vymanit v neděli před domácími fanoušky proti poslední Plzni.
Speciální páteční utkání proti soupeři z Hané odehrály brněnské florbalistky v Přerově před krásnou kulisou 230 diváků. Chladné klima v hale jako by víc přibrzdilo olomoucké hráčky, které inkasovaly hned na konci první minuty. Prosadila se vedoucí hráčka kanadského bodování Židenic Andrea Dernerová, která se trefila už podeváté v sezoně.

Pak už ale začaly naplno úřadovat dvě nejproduktivnější hráčky Olomouce. Ve 14. minutě srovnala Lucie Cholinská a o dvě minuty později ji doplnila i Tereza Mošťková, která skóre duelu převážila na stranu svého týmu.

Úvod druhé periody se na rozdíl od té první povedl Olomouci, když po deseti vteřinách hry zavěsila znovu Cholinská, jež v polovině utkání dosáhla dokonce na hattrick a zvýšila už na 4:1. Ještě před přestávkou snížila Natálie Janečková, to ale bylo ze strany Židenic vše. V 53. minutě vtiskla finální podobu skóre 5:2 svou druhou brankou Mošťková. „V první třetině to byl oboustranně ospalý začátek zápasu, možná způsobený zimou na hale, a nás probraly zřejmě až obdržené góly. Soupeř nekompromisně trestal naše chyby a my jsme se opět na každý gól neskutečně nadřeli,“ shrnul nepovedené vystoupení prezident židenického klubu Jiří Starý.

Trenérka Olomouce Alice Pavlíková si pochvalovala hlavně dobrou přerovskou atmosféru. „Specifické výjezdní utkání se odehrálo před opravdu pěknou kulisou, za kterou velmi děkujeme. V zápase jsme dokázali otočit zprvu nepříznivý stav a poté už jsme si utkání dokázali pohlídat a dovést až do vítězného konce,“ poznamenala.
 
13. kolo extraligy:
FBS Olomouc - K1 Florbal Židenice 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Branky: 14. Lucie Cholinská, 16. Tereza Mošťková, 21. Lucie Cholinská, 31. Lucie Cholinská, 53. Tereza Mošťková - 1. Andrea Dernerová, 39. Natálie Janečková.
Vyloučení: 0:1 (využití 0:0).
Rozhodčí: Martin Hudeček - Pavel Rochovanský.
Diváci: 230.
 

Brněnský tým tak i nadále zůstává na desáté příčce extraligové tabulky se šesti body a na osmou pozici zajišťující play-off, kterou v současné době okupuje právě Olomouc, ztrácí už propastných dvanáct bodů. Na chvostu soutěže se tak se stejným ziskem usadily tři týmy – vedle Židenic ještě jedenáctý Liberec a poslední dvanáctá Plzeň.

A právě západočeský klub v neděli zavítá do Brna v rámci 14. kola. Podceňovaný nováček soutěže dokázal v prvním vzájemném střetnutí Brno zaskočit, když na domácím hřišti vyhrál 3:2. Tentokrát jde však o dobrou příležitost, jak by mohly brněnské florbalistky přetrhnout nepříjemnou šňůru sedmi porážek v řadě. Poslední domácí utkání tohoto roku začíná v pět hodin odpoledne v hale ve Vodově ulici.
 
Výsledek vzájemného zápasu z 9. kola:
FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - K1 Florbal Židenice 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 5. Helena Böhmová, 20. Anna Alexandra Suková, 40. Nikola Křemenáková - 25. Anna Běhounková, 42. Andrea Dernerová.
Vyloučení: 0:1; využití: 0:0.
 

Statistiky v sezóně před 14. kolem extraligy:
K1 Florbal Židenice – 10. místo v tabulce, 6 bodů (2 výhry, 11 proher)
vstřelené/obdržené branky: 31/62
úspěšnost přesilovek/oslabení: 33,3 %/83,3 %
trestné minuty: 26
nejproduktivnější hráčka: Andrea Dernerová (9+3)
 
FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň – 12. místo v tabulce, 6 bodů (2 výhry, 11 proher)
vstřelené/obdržené branky: 36/112
úspěšnost přesilovek/oslabení: 16,7 %/75 %
trestné minuty: 40
nejproduktivnější hráčka: Nikola Staňková (5+6)


Autor: Daniel Hrbolka (15. 12. 2018)