Ženy začnou sezonu v Ostravě, juniorky v Jablonném

O víkendu proběhl již tradičně v Brně los celostátních soutěží. Pro Florbal Židenice to znamenalo dvě želízka ve žhavém ohni - extraligový tým žen a juniorky, které nastoupí potřetí do nejvyšší soutěže ve své kategorii.
Extraligový kolotoč se podle rozlosování roztočí o víkendu 14. a 15. září. Ženy v prvním kole pojedou do Ostravy, kde se střetnou s tamním FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Vzhledem k prosincovému mistrovství světa žen ve Švýcarsku bude mít první polovina soutěže spád. Znamená to tedy i množství vložených kol, tedy utkání ve všední dny. To je případ druhého kola, které je naplánováno na 20. září. A i tentokrát zamíří ženy do Ostravy, tentokrát ale vyzvou mistryně z 1. SC Tempish Vítkovice. Na první domácí utkání tak musí počkat až do třetího kola, kdy na Vodovou dorazí tradiční rivalky z FBS Olomouc. Nováčkem soutěže a příslib pikantních městských derby je Bulldogs Brno, přičemž první plánované střetnutí proběhne v sedmém kole. 

Celý rozpis pro Extraligu žen (bez časů a místa) najdete ke stažení zde.
Rozpis-2019_2020.png

Shovívavý nebyl tentokrát losovací aktiv ani k juniorkám. I ony totiž začnou svou pouť sezonou na hřišti soupeřek. Vyrazí přitom na půdu nováčka soutěže z TJ Jablonné nad Orlicí (14. 9. 2019). O den později se pak střetnout s FBŠ Jihlava. Na domácí dvojzápas si počkají na poslední zářijový víkend. V sobotu je vyzve FbŠ Bohemians, v neděli na VUTéčku budou hájit tři body proti dalšímu nováčkovi, tentokrát pražskému Black Angels.

Celkově bude letos 1. ligu juniorek hrát 16 účastníků, zatímco v sezoně 2018/2019 nejvyšší soutěž juniorek odehrálo 14 družstev. Ligu se rozhodli do nové sezony nepřihlásit Florbal Ústí, IBK Hradec Králové. Naopak nově přibylo zmiňované TJ Jablonné nad Orlicí, Black Angels, Panthers Praha a FBŠ SLAVIA Plzeň. Pro juniorky to tak znamená ještě více času na cestách směrem na západ od Brna. V soutěži je celkem 6 pražských týmů, 2 ostravské, 2 brněské, po jednom ze Středočeského, Pardubického, Libereckého, Ústeckého a Plzeňského kraje a Vysočiny.

Celý rozpis 1. ligy juniorek naleznete pod odkazem