Ženy urvaly druhou extraligovou výhru a poskočily do středu tabulky

V zápase vedly jen jednou, i to jim ale stačilo ke třem bodům. Florbalistky Židenic si v neděli večer vyšláply na pražské Panterky. Brňanky v hale VUT Pod Palackého vrchem porazily pátý tým tabulky po napínavém závěru 5:4. Rozhodující brankou se blýskla mladičká Kateřina Rybníčková.
Židenice cennou výhrou zdvojnásobily svůj dosavadní bodový zisk a vyšvihly se na sedmou extraligovou příčku. Většinu zápasu přitom hráčky s drakem na dresech tahaly za kratší konec.

V desáté minutě už Brno prohrávalo 0:2, když se prosadily Panterky Ivana Lamková a Kristýna Lochmannová. Ještě do první přestávky ale Židenice srovnaly zásluhou Kateřiny Rybníčkové a Natálie Janečkové. Ve druhé třetině znovu Panterky odskočily na rozdíl dvou branek, o které se postaraly Dominika Steinbachová a Tereza Syslová. „Nevstoupili jsme dobře do první ani druhé třetiny,“ hodnotil výkon prezident brněnského klubu Jiří Starý.

Brňanky však nesložily zbraně a ještě před druhou sirénou snížila Andrea Dernerová. Poslední část už patřila jen a jen Židenicím. Nejdříve trefila vyrovnávající gól Kristýna Pospíšilová a pět a půl minuty před koncem rozhodla svou druhou brankou v zápase sedmnáctiletá Rybníčková. „Holky dokázaly dvakrát dotáhnout dvougólovou ztrátu, což je vynikající. Nakonec podle mě rozhodlo to, že jsme prostě chtěli víc vyhrát. Pro nás jde o velmi důležité tři body,“ sdělil po konci duelu Starý.

Naopak kouči pražského celku Štěpánu Weberovi se samozřejmě výsledek nelíbil. „Letos jsme se asi rozhodli hrát na soupeře jen to, co stačí, a tady jsme se teda přepočítali. Začátek byl slušný, ale naivně jsme se uspokojili a soupeři pak spíš pomáhali a hráli pod svoje možnosti, což je k zamyšlení. Podcenění soupeře, které nemohlo bohužel jinak skončit,“ litoval trenér Panterek.

V příštím kole, které se odehraje 14. října, si židenické florbalistky dopřejí výjezd do Jičína. 


K1 Florbal Židenice - Panthers Praha 5:4 (2:2, 1:2, 2:0)
Branky: 14. Kateřina Rybníčková, 20. Natálie Janečková, 38. Andrea Dernerová, 44. Kristýna Pospíšilová, 55. Kateřina Rybníčková - 8. Ivana Lamková, 10. Kristýna Lochmannová, 31. Dominika Steinbachová, 35. Tereza Syslová.
Vyloučení: 0:0, využití: 0:0.
Rozhodčí: Jan Drška - Jiří Meisner.
 
Autor: Daniel Hrbolka (7. 10. 2018)