Z Prahy bez bodu. Chodov byl až moc tvrdý oříšek

Těžší soupeř se v extralize hledá těžko. Ženský tým v neděli vyjel po středeční výhře v Poháru České pojišťovny nad střešovickým Tatranem znovu do Prahy, tentokrát jej ale čekal lídr nejvyšší soutěže z Chodova. Židenice sice předvedly bojovný výkon, nestačilo to však na nic lepšího než prohru 2:7.
Před duelem jedenáctého kola extraligy držel brněnský tým desáté místo, favoritem tedy byl pražský celek. Ten svou roli začal potvrzovat v deváté minutě, když během deseti sekund trefily za záda brankářky Karolíny Krištofové hned dvě hráčky Chodova – Tereza Hanzlíková a po ní i Karolína Suchá. Účet první části utkání uzavřela v 16. minutě Gabriela Tožičková, když zvýšila na 3:0.

Ve druhé třetině se gólově nepředvedl ani jeden tým, proto se až na začátku třetí periody prosadila znovu Tožičková a v 52. minutě přidala pátý gól v brance Židenic Nikol Pekárková. Až za takřka rozhodnutého stavu 5:0 se prosadily i Brňanky zásluhou Kateřiny Rybníčkové. O poslední dvě branky Chodova se sice postaraly ještě Johana Vrbová a druhou trefou Suchá, poslední slovo si ale vzala 54 vteřin před koncem duelu Kamila Pravcová, která snížila na konečných 2:7. „Předvedli jsme relativně dobrý výkon, soupeř ale prokázal svou kvalitu a zaslouženě zvítězil. Výkon z tohoto utkání si musíme přenést i do dalších, pro nás důležitých, zápasů,“ zmínil po zápase prezident židenického klubu Jiří Starý.

Kouč Chodova vyzdvihl zejména defenzivu Brna. „Soupeř hraje velmi nepříjemnou obranu, my jsme si s ní bohužel neporadili úplně nejlépe, takže to byla celkem holomajzna. Větší individuální kvalita našich hráček ale znamená, že jsme i tak měli zápas pod kontrolou,“ zhodnotil Lukáš Procházka.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - K1 Florbal Židenice 7:2 (3:0, 0:0, 4:2)
Branky: 9. Tereza Hanzlíková, 9. Karolína Suchá, 16. Gabriela Tožičková, 46. Gabriela Tožičková, 52. Nikol Pekárková, 55. Johana Vrbová, 59. Karolína Suchá - 54. Kateřina Rybníčková, 60. Kamila Pravcová.
Vyloučení: 0:1 (využití 0:0).
Rozhodčí: Lukáš Jakoubek, Andreas Gassner.  

 
Židenice i přes prohru stále zůstávají na desátém místě extraligové tabulky. Už za týden v neděli je na domácí půdě čeká důležitý souboj proti osmému Jičínu.


Autor: Daniel Hrbolka (18. 11. 2018)