Z nezvládnutého extraligového dvojkola nemáme ani bod

Pořád drží devátou příčku, vytoužené osmé místo, které zajišťuje postup do play-off, se jim ale vzdálilo. Židenice o víkendu v osmém a devátém kole extraligy nedokázaly proti soupeřům ze spodní poloviny tabulky uhrát ani bod. Nejdříve padly v pátek doma s Olomoucí 1:3 a v neděli nestačily na nováčka z Plzně a prohrály 2:3.
Proti osmé Olomouci přitom nezačaly Brňanky vůbec špatně. První třetinu ovládly jedinou brankou po střele Kamily Pravcové, která poslala Židenice do vedení dalekonosnou střelou. Na víc se už ale v útoku nezmohly a hostující tým toho využil.

Hanačkám vyšel hlavně závěr druhé třetiny. Nejdříve v 38. minutě vyrovnala opora týmu Tereza Mošťková, devatenáct sekund před koncem druhé části se pak trefila i Martina Pejzlová a do šaten se šlo za stavu 1:2 pro Olomouc. „První třetina byla oboustranně nervózní a vyrovnaná, ve druhé třetině jsme většinu času soupeře přehrávali, ale finální přihrávka a zakončení bylo velmi špatné a v závěru soupeř předvedl efektivitu zakončení a otočil zápas,“ zhodnotil prezident Židenic Jiří Starý.

Třetí třetina už změnu ve vedení i přes podporu domácího publika nepřinesla. Tři body pro Olomouc za výhru 3:1 pečetila čtyři sekundy před koncem znovu nebezpečná Mošťková.

K1 Florbal Židenice - FBS Olomouc 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 13. Kamila Pravcová - 38. Tereza Mošťková, 40. Martina Pejzlová, 60. Tereza Mošťková.
Vyloučení 2:3 (využití 0:1).
Rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski.
 

Střelecká mizérie pokračovala i o dva dny později na hřišti nováčka soutěže – plzeňské Slavie. Ta až do neděle okupovala se třemi body poslední dvanáctou příčku, duel proti Brnu ale začala dobře. V první periodě se trefily Helena Böhmová a Anna Alexandra Suková a Plzeň vedla 2:0.

Židenice dokázaly v druhé třetině snížit zásluhou Anny Běhounkové, znovu si ale nepohlídaly závěr a deset sekund před sirénou inkasovaly z florbalky Nikoly Křemenákové.

Poslední naději vlila Brňankám do žil hned ve 42. minutě nejproduktivnější hráčka týmu Andrea Dernerová, žádná další střela se ale neujala. Plzeň tak po výhře 3:2 poskočila na jedenácté místo a bodově se dotáhla na střešovický Tatran i Židenice. „Plzeň byla lepší, rychlejší a zaslouženě bere výhru. Náš výkon bohužel nebyl ideální. Když nejsme schopni proměnit těch pár šancí, co si vytvoříme, tak je výsledek takový, jaký je. Soupeři gratulujeme a nás čeká plno práce,“ povzdechl si po utkání Starý.

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - K1 Florbal Židenice 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 5. Helena Böhmová, 20. Anna Alexandra Suková, 40. Nikola Křemenáková - 25. Anna Běhounková, 42. Andrea Dernerová.
Vyloučení: 0:1 (bez využití).
Rozhodčí: Zbyněk Pěnička - Michal Šafář.
 

Hodnocení herního víkendu z pohledu trenérky Židenic Petry Prouzové: „Oba dva zápasy byly prakticky totožné v tom, že jsme se nedokázali prosadit na útočné polovině. Problém nám nečiní obrana, gólmanka chytá spolehlivě, stále doplácíme na neproměňování šancí i jalovou hru na útočné polovině.

Kvalitativně byl rozhodně lepší zápas v Plzni, a to zásluhou obou celků, bohužel jsme nedokázali skórovat, byť ve hře na útočné polovině došlo ke zlepšení. Klíč k úspěchu vězí jednoznačně na lepší hře na útočné polovině, což je záležitost, na kterou se budeme nyní z velké většiny tréninků zaměřovat.“

 

Další zápas čeká židenické florbalistky v sobotu 3. listopadu od čtyř hodin odpoledne proti silným Vítkovicím. I když se jedná o domácí zápas Židenic, odehraje se v rámci akce Návraty domů ve sportovní hale ve Znojmě.


Autor: Daniel Hrbolka (29. 10. 2018)