Vítězná derniéra Lenky Novotné

Polovina základní části a konec. Obránkyně Lenka Novotná míří do Vítkovic, se kterými letos v dubnu získala mistrovský titul. Svou současnou štaci v Židenicích zakončila v sobotu výjezdním utkáním na Vsetín, kde pomohla k vítězství nad Crazy girls FBC Liberec 9:3. Už dlouho předtím ale bylo jasné, že elitní obránkyně Židenice opustí a zamíří na dlouhodobé hostování do 1. SC Tempish Vítkovice.

Napočtvrté se to povedlo. K1 Florbal Židenice vyvezly v rámci projektu Návraty domů nejvyšší ženskou soutěž na Vsetín. A vůbec poprvé ve speciálním utkání slavily vítězství. Nad beznadějně posledním celkem extraligového peletonu zvítězily 9:3. Vsetínští diváci mohli vidět představení Zuzany Hubáčkové, která se po dvouzápasové pauze vrátila do sestavy a sestřelila svůj mateřský oddíl hattrickem. Střelecký účet utkání ale otevřela obránkyně Lenka Novotná, pro kterou to byla na delší čas poslední branka v židenickém dresu.
49083227533_3ddab07275_4k.jpg

 

 

"Lenka není obyčejná hráčka, její mimoherní přínos je enormní, je to velká osobnost a neuvěřitelný dříč. I s ohledem na předchozí dohody jsme o ni nechtěli přijít. Nakonec jsme s Vítkovicemi nalezli takové řešení, které bere ohledy především na Lenčinu profesní kariéru,” vysvětloval manažer klubu Lukáš Konvičný. V první polovině základní části nasbírala bronzová medailistka z MSJ 2018 celkem 5 kanadských bodů za 3 branky a 2 asistence. Odehrála přitom pouze 6 zápasů základní části. Do dalších utkání ji nepustilo zranění v dolní části těla. 

 

“Jsme rádi, že Lenka pomohla tým v první polovině základní části nastartovat. Přispěla tomu nejenom kanadskými body. Zcela nesporný je především její vliv na mladší hráčky, které se od ní mohly učit,” dodal prezident klubu Jiří Starý, který zároveň působí na lavičce extraligového celku. 
49083734111_1ddd1b7bae_o(1).jpg

 

 

Poslední utkání Novotné v typicky růžovém dresu sledovalo 167 diváků na slavné vsetínské adrese v hale Na Lapači. V rámci Návratů domů se na domácí palubovce představila útočnice Eva Urbášková. Právě ona přihrávala na první branku utkání Lence Novotné. 

 

K povinnému zisku 3 bodů ale Židenice počítají ztráty. Vedle plánovaného přesunu Novotné totiž v utkání proti Liberci přišly o obránkyni Evu Smutnou, která se v závěru zápasu nepříjemně zranila.

 

Další utkání čeká na K1 Florbal Židenice v neděli na Vodové, kde od 15:00 přivítají aktuálně třetí tým tabulky FBC ČPP OSTRAVA.

 

K1 Florbal Židenice - Crazy girls FBC Liberec 9:3

branky: 7. Lenka Novotná, 13. Zuzana Hubáčková, 20. Barbora Sedláčková, 25. Jitka Drápalová, 25. Zuzana Hubáčková, 29. Zuzana Hubáčková, 30. Lucie Romančáková, 47. Barbora Sedláčková, 57. Martina Indrová - 27. Gabriela Horáková, 37. Pavla Bárková, 38. Aneta Foffová; rozhodčí: Martin Hudeček - Pavel Rochovanský; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 167; zásahy brankářů: Karolína Krištofová 9 - Kateřina Dlouhá 27; po třetinách: 3:0, 4:3, 2:0;