Velký boj vyšel naprázdno. Chodov v Brně vyhrál 4:1

V prvním extraligovém duelu v roce 2019 předvedly židenické florbalistky srdnatý výkon, ani ten ale na body nestačil. Proti lídrovi nejvyšší soutěže, pražskému Chodovu, dlouho držely nadějný výsledek, nakonec ale Brňanky, které dlouhodobě trápí slabá produktivita, podlehly 1:4 a klesly na předposlední jedenáctou příčku extraligy.
Chodov byl před začátkem duelu šestnáctého kola považovaný za jasného favorita. Vždyť za patnáct předchozích zápasů nasbíraly Pražanky 41 bodů, zatímco Židenice pouze devět. Už v první třetině ale bylo jasné, že první tým tabulky nečeká v Brně snadná práce. Po vyrovnaném průběhu se šlo poprvé do šaten za bezbrankového stavu.

Ve druhé periodě přece jen Chodov přitlačil na pilu a ve 28. minutě otevřela skóre Nela Jiráková. Do šancí se ale tlačily i domácí hráčky, které s papírově silnějším soupeřem hrály vyrovnaný souboj nahoru dolů. Bohužel po několika neproměněných příležitostech přišel trest z hole nejproduktivnější chodovské hráčky Martiny Řepkové, která šestnáct sekund před druhou sirénou přesnou ranou do levého horního růžku zvýšila na 2:0.

Gól do šatny ale Židenice rychle hodily za hlavu a i po přestávce předváděly vyrovnaný florbal s podporou kvalitního výkonu brankářky Karolíny Krištofové. Jejich snaha přinesla ovoce hned ve 42. minutě, když se šťastně prosadila Zuzana Hubáčková a přidala tak třetí zásah ve svém druhém utkání v brněnském dresu.

Několikrát sahaly Židenice dokonce po vyrovnání, v 51. minutě ale Chodov znovu odskočil o dvě branky zásluhou Jany Vávrové. Tečku za vydřenými třemi body dala minutu před koncem znovu Řepková poté, co využila přesný a dlouhý nához od brankářky Jany Christianové. Navzdory výhře neskrýval trenér hostujícího týmu po utkání rozčarování nad výkonem svých svěřenek. „Není se za co schovávat. Byl to naprosto hrůzostrašný zápas se vším všudy,“ řekl Lukáš Procházka.

Naopak prezident židenického klubu Jiří Starý brněnské hráčky pochválil. „Byl to od nás skvělý výkon a podařený zápas. Bohužel ve fázích, kdy jsme se nadechovali k vyrovnání, soupeř odskočil na 3:1. Následně jsme více otevřeli hru, šance jsme bohužel nevyužili a Chodov definitivně rozhodl. Myslím si, že za výkon jsme si nějaký bod zasloužili, jeden vstřelený gól je ale málo,“ poznamenal.

16. kolo extraligy:
K1 Florbal Židenice - FatPipe Florbal Chodov 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 42. Zuzana Hubáčková - 28. Nela Jiráková, 40. Martina Řepková, 51. Jana Vávrová, 60. Martina Řepková.
Vyloučení: 1:1 (využití 0:0).
Rozhodčí: Jiří Filipčík, Ondřej Filipčík.
Diváci: 57.
 

V příštím zápase čeká jedenácté Židenice, které vystřídal na desátém místě Liberec po víkendové výhře nad Olomoucí, další tvrdá zkouška. Tentokrát v neděli 13. ledna vyjíždí do Ostravy, kde vyzvou silné Vítkovice, jež se právě s Chodovem perou o čelo tabulky.


Autor: Daniel Hrbolka (6. 1. 2019)