Ve čtvrtfinále se ženy utkají s Tigers

Úspěšné zakončení základní částí vítězstvím v Liberci (3:6) a pak už jen napjaté sledování, jak dopadne letošní Výběr soupeřů. K1 Florbal Židenice měly jistotu, že z páté příčky budou mezi "lovenou" zvěří. Nakonec si je žádný z prvních třech celků nevybral. Ve čtvrtfinále se tak utkají se čtvrtým celkem základní části: Ivanti Tigers Jižní Město.
Crazy girls FBC Liberec - K1 Florbal Židenice 3:6
branky:
33. Markéta Valešová, 34. Monika Zikmundová, 60. Monika Zikmundová - 23. Andrea Dernerová, 27. Kamila Pravcová, 30. Martina Indrová, 43. Andrea Dernerová, 45. Eva Filipová, 48. Lucie Romančáková; rozhodčí: Jiří Jelínek - Josef Libecajt; vyloučení: 2:1; využití: 1:1; diváků: 52; zásahy brankářů: Kristýna Klabanová 22 - Lenka Remešová 13; po třetinách: 0:0, 2:3, 1:3;

Potvrdit roli favorita a zároveň tak dát razítko za úspěšným vystoupením v základní části. Ženy v neděli nastoupily k zápasu s Crazy Girls FBC Liberec s jasným cílem. Nerozhodila je přitom ani bezbranková první třetina. Brankový půst si vynahradily ve druhém dějství, kdy po odehraných deseti minutách nastřílely tři branky. Pak ale polevily v tempu, čehož domácí bláznivé holky využily dvěma nenápadnými zásahy. V závěrečném dějství se Židenice znovu vrátily do tempa po brankách Dernerové, Filipové a Romančákové. V závěru ještě korigovala skóre na konečných 3:6 domácí Zikmundová.

S výkonem po utkání nebyl realizační kádr příliš spojený. "Zápas ve velmi ospalém tempu, kdy celé utkání bylo o dobývání obrany soupeře, což nám opravdu moc nešlo," uvedl po utkání Jiří Starý.

Ženy vítězstvím proti Liberci potvrdily pátou příčku po základní části. Vyrovnaly tak své dosavadní maximum ze sezony 2014/2015. Tehdy ve 22 utkáních nasbíraly
36
36 bodů za 11 vítězství. Ve čtvrtfinále pak narazily na vítěze základní části Herbadent Praha 11 SJM, se kterým prohrály 4:0 na zápasy. Tehdejší Tigers dokráčel až do superfinále, kde padl s TJ JM FAT PIPE Chodov.

Shodou okolností se stejným soupeřem utkají i letos. Pozice tradičního pražského týmu je ale jiná než v minulosti. V základní části skončily na čtvrtém místě a musely tak čekat, jaký soupeř na ně zbyde. Výběry prvních tří týmů (Vítkovice, Chodov a Ostrava) nakonec určily, že se diváci dočkají možná nejvyrovnanější čtvrtfinálové série. Utká se totiž čtvrtý tým s pátým.

Svou pouť vyřazovacími boji zahájí K1 Florbal Židenice tento víkend v Praze. Následující týden (14. a 15. března) se pak představí na Vodové. Čtvrtfinále se hraje na čtyři vítězné zápasy.