V Liberci se bude hrát o naději i sebevědomí

Už po tomto víkendu může být hotovo. Pět zápasů před koncem základní části nejvyšší soutěže už visí židenické naděje na postup do play-off na vlásku. Jestliže se chce brněnský tým zapojit do boje o titul a nestresovat se v utkáních o udržení, musí začít vyhrávat a zároveň doufat v zaváhání soupeřů. Jedenáctý tým extraligy má ideální šanci už v sobotu na hřišti desátého Liberce.
Oběma soupeřům jde o velmi cenné body. Pokud neklapne postup do play-off, půjde alespoň o nasbírání sebevědomí před play-down. Před osmnáctým kolem má Liberec na desáté příčce dvanáct bodů a Židenice o jedno místo za ním bodů devět.

V případě výhry v základní hrací době přeskočí brněnské florbalistky svého soupeře v extraligové tabulce, protože v prvním vzájemném duelu ve třetím kole soutěže dokázaly Severočešky porazit 3:2. V utkání hraném na konci září loňského roku v hale Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem nejdříve v 10. minutě otevřela skóre Jitka Drápalová.

Po pěti minutách druhé třetiny se trefila Anna Běhounková a Židenice šly do vedení 2:0. Ještě před druhou sirénou padly další dvě branky. Nejdříve za hostující celek snížila v 32. minutě Michaela Mlejnková, jenže o pět minut později vrátila dvoubrankový náskok Brňankám Kateřina Rybníčková.

Ve třetí třetině sice liberecké hráčky rychle snížily zásluhou Kláry Leierové hned ve 42. minutě, to už bylo naštěstí z jejich strany vše a Židenice si tak připsaly první tři body do tabulky.

Výsledek vzájemného utkání z 3. kola extraligy:
K1 Florbal Židenice - Crazy girls FBC Liberec 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 10. Jitka Drápalová, 26. Anna Běhounková, 37. Kateřina Rybníčková - 32. Michaela Mlejnková, 42. Klára Leierová.
Vyloučení: 1:1 (využití 0:0).
Rozhodčí: Patrik Mik, Petr Szilvási.
 

Bohužel od třetího kola nasbíral brněnský tým pouze dvě další výhry, Liberec na tom však není lépe. Celkově vyhrál také třikrát, navíc ale sesbíral další tři body za prohry v prodloužení nebo na nájezdy. V sobotním zápase, který se hraje už od dvou hodin odpoledne v liberecké sportovní hale u Základní školy Dobiášova, půjde oběma soupeřům o důležité povzbuzení sebevědomí pro další boje v nejvyšší soutěži.
Domácí „Divoké holky“ budou spoléhat hlavně na jejich největší oporu v dosavadním průběhu sezony Michaelu Mlejnkovou, která s 33 body vede tabulku týmového kanadského bodování. Nejlepších čísel dosahuje jak ve statistice vstřelených branek, tak v kolonce asistencí.
 
Statistiky v sezóně před 18. kolem extraligy:
K1 Florbal Židenice – 11. místo v tabulce, 9 bodů (3 výhry, 14 proher)
vstřelené/obdržené branky: 50/83
úspěšnost přesilovek/oslabení: 30 %/85,7 %
trestné minuty: 30
nejproduktivnější hráčka: Andrea Dernerová (13+4)
 
Crazy Girls FBC Liberec – 10. místo v tabulce, 12 bodů (3 výhry, 14 proher)
vstřelené/obdržené branky: 64/101
úspěšnost přesilovek/oslabení: 33,3 %/57,1 %
trestné minuty: 59
nejproduktivnější hráčka: Michaela Mlejnková (20+13)
 

Autor: Daniel Hrbolka (18. 1. 2019)