Tygřice sfoukly Židenice už v první třetině. Brno tak čekají boje o udržení

Je hotovo. Brněnské florbalistky ztratily i poslední teoretickou naději na postup do play-off. V sobotním výjezdním utkání v Milevsku je třetí tým extraligy Ivanti Tigers Jižní Město porazil přesvědčivě 7:3. I v posledním kole základní části ale mohou desáté Brňanky promluvit do souboje o osmou příčku, která zajišťuje postup do bitvy o titul.
Celek Ivanti Tigers Jižní Město hostil v sobotu odpoledne v 21. kole základní části ženské extraligy brněnský tým ve sportovní hale v Milevsku. Nové prostředí ale Židenicím vůbec nepomohlo výrazně odolávat favoritovi. Hotovo bylo prakticky po úvodní třetině, v níž Tygřice zasypaly gólmanku Karolínu Krištofovou těžkými střelami, z nichž hned pět musela lovit ze své sítě.

V jednoznačné první periodě zvládly Pražanky pět přesných zásahů během necelých patnácti minut. V rozmezí 5. a 19. minuty se postupně trefily Lucie Řezáčová, Nikola Hermannová, Eliška Chudá, Iveta Hyršlová a nakonec znovu Hermannová.

Ani po změně stran ale „domácí“ hráčky v nátlaku neustaly a do 28. minuty zvýšily zásluhou Denisy Billé a Venduly Beránkové už na 7:0. Za rozhodnutého stavu však polevily v koncentraci a nechaly vyniknout i Židenice.

V 29. minutě snížila svou první brankou Andrea Dernerová. Po druhé přestávce se navíc ve 46. minutě blýskla mladá Markéta Sedláčková a ve 49. minutě uzavřela skóre duelu druhým gólem Dernerová. „Bohužel nám soupeř během čtvrt hodiny odskočil způsobem, který de facto rozhodl o výsledku. Ve zbývajících dvou třetinách jsme se zvedly, avšak pozdě bycha honit... Děkujeme organizátorům za skvělou práci a místním fanouškům za bouřlivou kulisu,“ zhodnotila trenérka Židenic Petra Prouzová.

Naopak lodivodka pražského celku Markéta Šteglová byla spokojená s úvodem utkání. „Po hezké první třetině, kdy se nám dařilo téměř vše, jsme už další třetiny nehrály tak důrazně, nebyly jsme dobré v soubojích. Přesto jsme rády za tři body. Chtěla bych moc poděkovat divákům a pořadatelům, že nám umožnili vyvézt extraligu do Milevska,“ poznamenala.

Výsledek 21. kola extraligy:
Ivanti Tigers Jižní Město - K1 Florbal Židenice 7:3 (5:0, 2:1, 0:2)
Branky: 5. Lucie Řezáčová, 13. Nikola Hermannová, 14. Eliška Chudá, 15. Iveta Hyršlová, 19. Nikola Hermannová, 26. Denisa Billá, 28. Vendula Beránková - 29. Andrea Dernerová, 46. Markéta Sedláčková, 49. Andrea Dernerová.
Vyloučení: 1:0 (využití 0:0).
Rozhodčí: Václav John, Lukáš Starý.
Diváci: 181.

 
Jedenadvacáté extraligové kolo tedy rozhodlo o tom, že Židenice, stejně jako v předchozí sezoně, zabojují o příslušnost v nejvyšší florbalové soutěži v play-down. Po základní části už jistě obsadí desátou příčku a v posledním 22. kole už mohou ladit formu na vypjaté duely o udržení.

Výrazným způsobem ale mohou ovlivnit také přetahovanou o postup do osmičky usilující o titul. V závěru základní části totiž v neděli na domácí půdě přivítají Tatran Střešovice, který má aktuálně na osmém místě 22 bodů. Stejný zisk má i Olomouc, výsledky vzájemných utkání těchto soupeřů ale vyznívají lépe pro pražský tým.


Autor: Daniel Hrbolka (17. 2. 2019)