Těžce vybojované tři body ze zasněženého severu!

Oba dva vzájemné duely mezi Židenicemi a libereckými „Divokými holkami“ skončily 3:2 a v obou případech se radovalo Brno. Ze sobotního duelu na severu Čech si židenické florbalistky odvezly tři body, když ve třetí třetině rozhodla svou první trefou v extralize Markéta Sedláčková.
Zápas Židenic v Liberci odstartoval celý program osmnáctého kola nejvyšší ženské soutěže. Spojení dalekého cestování brněnských hráček a faktu, že se střetl desátý a jedenáctý tým tabulky, způsobilo, že utkání nepobralo příliš florbalové krásy. Naštěstí ale těsný souboj vyzněl pozitivně pro Brno, které se tak posunulo na desáté místo a na jedenáctou příčku odsunulo právě Liberec.

V první třetině se jako jediná prosadila v 9. minutě Kamila Pravcová. Ihned po nástupu ze šaten do druhé periody ale domácí hráčky srovnaly krok. Po patnácti sekundách se totiž trefila Adéla Dlouhá. Podruhé šly do vedení brněnské florbalistky ve 34. minutě, když přesně zamířila Noemi Knapová. Už druhou asistenci si tak připsala Kateřina Rybníčková. Ještě před druhou sirénou ale Liberec podruhé dokázal srovnat krok poté, co v 39. minutě zacílila do černého Klára Leierová.

Vše bylo připraveno na rozhodující třetí třetinu, ve které oba týmy poměrně dlouho vyčkávaly. Ubojovaný zápas nakonec ve 48. minutě po přihrávce Dernerové rozhodla svým prvním gólem v extralize Markéta Sedláčková, která si nadělila pěkný opožděný dárek ke středečním devatenáctým narozeninám.

Domácí trenér Jakub Procházka litoval nevyužité převahy v zápase, protože jeho svěřenkyně podle statistik přestřílely Židenice 30:19. „Je to opravdu velká škoda. Míček jsme měli více, ale bohužel, když nedáte gól, nejde vyhrát. Brnu děkujeme za zápas,“ zhodnotil střetnutí. Naopak prezident židenického klubu Jiří Starý vidí výhru jako vítanou možnost na posílení sebevědomí týmu. „Vyrovnaný a bojovný zápas od začátku do konce. Zřejmě ne moc pohledný pro diváky, pro nás ale důležitá výhra a povzbuzení do dalších tréninků a zbytku sezóny,“ řekl.

18. kolo extraligy:
Crazy girls FBC Liberec - K1 Florbal Židenice 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 21. Adéla Dlouhá, 39. Klára Leierová - 9. Kamila Pravcová, 34. Noemi Knapová, 48. Markéta Sedláčková.
Vyloučení: 0:0.
Rozhodčí: Barbora Beranová, Lucie Hejnová.
Diváci: 43.
 

Židenice mají po výhře v extraligové tabulce dvanáct bodů, dotáhly se tak na Liberec a odsunuly jej na jedenácté místo těsně za sebe. Na nějakou dobu tak alespoň trochu přiživily skomírající šance na postup do play-off, na osmou příčku aktuálně ztrácí v nekompletním osmnáctém kole osm bodů. Teď je čeká téměř třítýdenní pauza a v devatenáctém kole 8. února na domácí půdě vyzvou čerstvé vítězky Poháru České pojišťovny ostravské FBC. O dva dny později se pak střetnou v Praze s Bohemians.
 

Autor: Daniel Hrbolka (19. 1. 2019)