Semifinále! Pražská generálka na Chodov byla úspěšná

Florbalistky Židenic čeká po reprezentační pauze těžký návrat k extraligovým bojům. V neděli totiž v Praze vyzvou vedoucí celek z Chodova. Na pražský výjezd se ale Brňanky připravily dobře, když ve středu ve čtvrtfinále Poháru České pojišťovny vyřadily pražský Tatran na jeho hřišti po vyrovnaném souboji 3:2.
Nepříjemný Tatran trápil Židenice už v play-down minulé sezony, vyhrál i v prvním vzájemném extraligovém duelu tohoto ročníku. Ve středu byl ale ve STODOLA Aréně ve Střešovicích v sázce postup do semifinále poháru a pro Brňanky dopadl šťastně.

Skóre sice otevřela na konci první třetiny střešovická Daniela Reindlová, hned na začátku druhé periody ale dokázala odpovědět Natálie Janečková a srovnala na 1:1. Ve 27. minutě Pražanky znovu odskočily zásluhou Liany Motěvosové, ale o sedm minut později našla i na její gól znovu odpověď Janečková.

Do třetí části se tak šlo za vyrovnaného stavu 2:2. Z vytouženého postupu se nakonec radovaly Židenice, protože ve 48. minutě dorazila za záda domácí brankářky vítězný gól Andrea Dernerová. Tatranu už nepomohla ani hra bez golmanky v závěru utkání. „Byli jsme po většinu zápasu lepším týmem, naší nešikovností v zakončení jsme ale utkání dovedli do dramatické koncovky. Posledních pět minut nás Tatran zatlačil, výhru jsme už ale ubránili,“ shrnul své pocity ze souboje prezident židenického klubu Jiří Starý.

V semifinále Poháru České pojišťovny čeká Židenice souboj s FBC Ostrava.
 
Tatran Střešovice - Florbal Židenice 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 19. Daniela Reindlová, 27. Liana Matěvosova - 23. Natálie Janečková, 34. Natálie Janečková, 48. Andrea Dernerová.
Vyloučení: 2:1 (využití 1:0).
Rozhodčí: Jan Brejcha, Lukáš Husák.
 

Skalp aktuálně devátého celku extraligy sice potěší, usnout na vavřínech ale Židenice nemohou. Už v neděli od pěti hodin odpoledne je totiž čeká ještě těžší oříšek. V pražské sportovní hale na Jižním Městě vyzvou lídra extraligové tabulky.

Chodov vede nejvyšší ženskou soutěž po deseti kolech s 29 body. Ani jednou ještě nenašel přemožitele, když jediný bod zatím ztratil jen po výhře 6:5 v prodloužení s Ostravou. Brňanky jsou se šesti body prozatím desáté, v posledním kole před dvěma týdny se ale prezentovaly svěžím výkonem proti Vítkovicím v rámci akce Návraty domů. Ve Znojmě však nakonec padly 1:4.

Ohrozí Židenice v neděli zatím suverénní hráčky Chodova?
 
Statistiky v sezóně před 11. kolem extraligy:

K1 Florbal Židenice – 10. místo v tabulce, 6 bodů (2 výhry, 8 proher)
vstřelené/obdržené branky: 22/42
úspěšnost přesilovek/oslabení: 33,3 %/80 %
trestné minuty: 22
nejproduktivnější hráčka: Andrea Dernerová (7+1)
 
FatPipe Florbal Chodov – 1. místo v tabulce, 29 bodů (10 výher, 0 proher)
vstřelené/obdržené branky: 84/29
úspěšnost přesilovek/oslabení: 50 %/66,7 %
trestné minuty: 36
nejproduktivnější hráčka: Martina Řepková (15+9)


Autor: Daniel Hrbolka (16. 11. 2018)