Rychlý start přetavily Vítkovice v pohodlnou výhru

Raz, dva, tři a bylo prakticky po zápase. Už v úvodních sedmi minutách duelu sedmnáctého kola extraligy inkasovaly Židenice na hřišti silných Vítkovic tři branky a úřadující mistryně si později dokráčely pro tři body za výhru 8:2.
Židenické florbalisty, které okupují jedenáctou příčku nejvyšší soutěže, zažívají ostrý start do nového roku. V prvních dvou zápasech se totiž potkaly se suverénně vedoucími týmy z Chodova a v neděli i s Vítkovicemi. Zatímco před týdnem se v Brně Chodov celkem trápil, ostravské střelkyně rozhodly duel velmi rázně už na začátku.

Vítkovice si nepotrpěly na žádné rozkoukávání a po třech minutách udeřily dvěma brankami v rozmezí deseti sekund Lucie Suchánková a Sára Seevaldová. Špatný start brněnského týmu pak podtrhla brankou na tři nula po sedmi minutách Barbora Husková a jednoznačnou první třetinu uzavřela přesnou trefou ještě Lucie Theimerová.

Jak se do šaten odchází, tak se na hřiště vrací. Podle podobného motta se nejspíš řídila vítkovická Eliška Planková, když se prosadila po pouhé minutě a půl druhé periody. Zvyšovala tak na 5:0. Až za tohoto jednoznačného stavu se poprvé prosadil i hostující celek, a to zásluhou nejproduktivnější hráčky kádru. Andrea Dernerová ve 24. minutě přidala už dvanáctou branku v sezoně. Bohužel na brněnský zásah odpověděla už na začátku 28. minuty Kamila Paloncyová.

Bylo jasné, že Židenice body z Ostravy nepřivezou, přesto domácí florbalistky tlačily dál a přidaly ve třetí třetině další dva zásahy z holí Šárky Boľové a Alžběty Ďuríkové. Stejně jako na konci prvního vzájemného střetnutí v desátém kole soutěže si však poslední slovo vzala znovu Dernerová. Půl minuty před závěrečnou sirénou kosmeticky upravila výsledek na 2:8.

Původ jednoznačného negativního skóre našel prezident Židenic v promarněném úvodu utkání. „Vstup do zápasu nám vůbec nevyšel, a i když se nám následně některé pasáže dařily, tak už jsme neměli šanci změnit vývoj zápasu. Musím poděkovat vynikajícím divákům, kteří nám zde vytvořili téměř domácí atmosféru a vytrvale fandili až do konce zápasu,“ poznamenal Jiří Starý.

Naopak další tři body na kontě Vítkovic a již šestnáctou výhru v sezoně okomentoval trenér domácích Jiří Velecký lakonicky. „Vynikající, výborné, dobré, slabé, lepší, slabé. Ve zkratce průběh duelu. Ale jsme spokojeni s chutí a aktivitou, jen je třeba udržet klidnou mysl celých šedesát minut,“ upozornil po duelu.

17. kolo extraligy:
1. SC Tempish Vítkovice - K1 Florbal Židenice 8:2 (4:0, 2:1, 2:1)
Branky: 3. Lucie Suchánková, 4. Sára Seevaldová, 8. Barbora Husková, 18. Lucie Theimerová, 22. Eliška Planková, 28. Kamila Paloncyová, 43. Šárka Boľová, 47. Alžbeta Ďuríková - 24. Andrea Dernerová, 60. Andrea Dernerová.
Vyloučení: 1:0 (využití 0:0).
Rozhodčí: Dalibor Jekielek, Dominik Pustówka.
Diváci: 46.
 

Židenice tak po nedělní prohře stále zůstávají s devíti body na jedenácté příčce extraligy a mílovými kroky se jim vzdaluje možnost na postup do play-off. Do konce základní části totiž zbývá už jen pět zápasů a brněnský tým aktuálně ztrácí na osmý Tatran Střešovice jedenáct bodů. Vykřesat poslední plamen naděje ale mohou židenické florbalistky následující víkend v Liberci. V sobotu zde vyzvou desátý celek tabulky.


Autor: Daniel Hrbolka (13. 1. 2019)