Poslední zápas roku Židenicím nevyšel. Panterky vyhrály 7:5

Začaly dobře, přesto brněnské florbalistky odjely z Prahy s prázdnou. Židenice v posledním duelu letošního roku nestačily na pražské Panterky, které tak Brnu oplatily říjnovou porážku 4:5. Pražanky tentokrát zvítězily v 15. kole extraligy 7:5. Židenice stále zůstávají s devíti body na desátém místě tabulky, bodově se na ně ale dotáhl Liberec.
Úvod přitom výsledkově patřil hostujícímu týmu. Za Židenice se totiž trefila Jitka Drápalová a otevřela skóre předvánočního utkání. Ještě do přestávky ale srovnala Lucie Floriánová, která si svou druhou přesnou trefu schovala na začátek druhé periody. Prosadila se hned v 22. minutě a zahájila tím gólově bohatou druhou třetinu, v níž padlo hned osm branek.

Na 3:1 zvýšila v čase 22:22 Tereza Syslová, jenže už o 11 vteřin později se radovaly Brňanky ze snížení zásluhou Zuzany Hubáčkové. Na její branku ale odpověděla završením hattricku Floriánová a před polovinou duelu přidala pátou branku domácích ještě Ivana Miklíková. Za nepříjemného stavu 5:2 ještě zkusily Židenice vykřesat naději – nejdříve se prosadila znovu Hubáčková. Po její trefě se sice prosadila Kristýna Lochmannová, ale do šaten se šlo za víceméně nadějného stavu 4:6 z pohledu Brna, když skórovala Kateřina Rybníčková.

Otevřený florbal z druhé třetiny se už ale ve třetí části neopakoval. Padlo pouze po jedné brance na obou stranách, nejdříve zvýšila Lochmannová a ve 47. minutě vtiskla finální podobu výsledku Kristýna Pospíšilová. Židenice tak ze sportovní haly v Hostivicích odjely s prázdnou po porážce 5:7. „Byl to poměrně vyrovnaný zápas, kde rozhodovala kvalita zakončení a v tom nás soupeř jednoznačně předčil,“ zhodnotil vývoj prezident židenického klubu Jiří Starý.

Vedoucí domácího týmu Jan Tůma se naopak radoval. „S vývojem jsme spokojení, ale stále máme rezervy, na kterých musíme pracovat. Ale už si to sedá!“ poznamenal po závěru zápasu.

15. kolo extraligy:
Panthers Praha - K1 Florbal Židenice 7:5 (1:1, 5:3, 1:1)
Branky: 13. Lucie Florianová, 22. Lucie Florianová, 23. Tereza Syslová, 28. Lucie Florianová, 30. Ivana Miklíková, 33. Kristýna Lochmannová, 44. Kristýna Lochmannová - 7. Jitka Drápalová, 23. Zuzana Hubáčková, 32. Zuzana Hubáčková, 39. Kateřina Rybníčková, 47. Kristýna Pospíšilová.
Vyloučení: 0:1 (využití 0:0).
Rozhodčí: Luděk Franc, Václav Patera.
 

Židenice rok 2018 zakončí na desáté příčce extraligové tabulky s devíti body. Stejný počet má po neděli i jedenáctý Liberec, který Brňanky vyzvou na jeho hřišti 19. ledna. Na osmou příčku zajišťující postup do play-off ztrácí oba týmy sedm kol před koncem základní části soutěže devět bodů. Předtím než Židenice vyrazí k duelu na sever Čech, čeká je dvojice velmi silných soupeřů z prvních dvou příček tabulky. Ostrý start roku zažijí 6. ledna doma proti pražskému Chodovu a o týden později vyzvou v Ostravě silné Vítkovice.
 

Autor: Daniel Hrbolka (23. 12. 2018)