Peter Pucher se stal asistentem u A-týmu žen

Extraligový tým K1 Florbal Židenice získal velkou posilu do realizačního týmu. Hlavní trenérku Petru Prouzovou a asistenta trenéra Jiřího Starého na lavičce doplnil Peter Pucher.
Novou posilou v trenérském štábu A-týmu žen se stal Peter Pucher, který tak doplnil současnou dvojici Prouzová – Starý. Pětačtyřicetiletý Pucher má za sebou úspěšnou a bohatou kariéru v ledním hokeji. Většinu své kariéry strávil ve Znojmě, ale nastupoval také za Pardubice, brněnskou Kometu, Zvolen, Košice, Poprad a Prešov. V reprezentaci Slovenska nasbíral přes 50 startů, získal zlatou i stříbrnou medaili z mistrovství světa a svou zemi reprezentoval také na olympijských hrách v Naganu. U hokeje působí i nadále, v Moravských Budějovicích trénuje mládež a za Jindřichův Hradec válčí v krajském přeboru.

„Během léta jsme hledali posilu do realizačního týmu. Po dvou náročných barážích tým potřeboval trochu nakopnout. Chtěli jsme někoho se zkušenostmi z profesionálního sportu, někoho, kdo by týmu dodal nový impuls a nové nápady, a tak jsme se poohlíželi i v jiných než florbalových vodách. Proto jsme oslovili Petera. Jednání byla velmi přátelská, na spolupráci jsme se domluvili poměrně rychle“, prohlásil o angažování Puchera manažer klubu Lukáš Konvičný.

Peter Pucher bere židenickou nabídku jako výzvu: „Židenice mě oslovily s nabídkou asistenta trenéra, poradce. Hledaly někoho, kdo týmu dodá zkušenosti a nový pohled na hru. Pokusíme se zlepšit produktivitu, taktiku, kombinace. Zároveň vyzkoušíme, v čem je florbal podobný hokeji a jestli nám půjdou některé věci z hokeje do florbalu aplikovat. Bude to pro mě velká výzva, na kterou se těším.“

Peter Pucher působí u židenického A-týmu žen již od října, ale svou premiéru na lavičce si připíše až v pátek 20. prosince, kdy se Dračice utkají s mistryněmi z Vítkovic.