Ostrý start nového roku. Židenice hostí Chodov

Ženská florbalová extraliga má letos dva hegemony. S velkým náskokem devíti bodů vedou soutěž celky Chodova a Vítkovic. A právě tito dva soupeři čekají na Židenice v úvodních duelech nového roku. Desáté Brňanky v neděli vyzvou první Chodov.
Na dlouhé vyspávání po bujarých silvestrovských oslavách není čas. Už v neděli totiž do Brna přijede aktuální lídr extraligy, pražský Chodov. Utkání šestnáctého kola začíná v pět hodin odpoledne ve sportovní hale Vysokého učení technického CESA v areálu Pod Palackého vrchem.

Čtrnáct výher a pouze jediná porážka, to jsou ve zkratce nejdůležitější statistiky pražského celku. Chodovské hráčky zatím ztratily pouze čtyři body. V předvánočním derby s Avanti Tigers Jižní Město podlehly po přestřelce 10:12 a šlo tedy o jedinou prohru v dosavadní extraligové sezoně. Další bod nechaly Pražanky v duelu s ostravským FBC po výhře 6:5 v prodloužení.

V prvním vzájemném střetnutí Židenice na hřišti Chodova držely vyrovnaný bezbrankový stav do 9. minuty, ve které se však Pražanky prosadily hned dvěma slepenými góly zásluhou Terezy Hanzlíkové a Karolíny Suché. Další dvě branky přidala Gabriela Tožičková a na 5:0 zvýšila Nikol Pekárková. Až za rozhodnutého stavu se šest minut před koncem prosadila brněnská Kateřina Rybníčková. Na její trefu zareagovaly Johana Vrbová a druhým gólem Suchá, ale poslední slovo si vzaly Židenice. V poslední minutě stanovila konečnou podobu skóre 7:2 Kamila Pravcová.

Výsledek vzájemného zápasu z 11. kola extraligy:
Fat Pipe Florbal Chodov - K1 Florbal Židenice 7:2 (3:0, 0:0, 4:2)
Branky: 9. Tereza Hanzlíková, 9. Karolína Suchá, 16. Gabriela Tožičková, 46. Gabriela Tožičková, 52. Nikol Pekárková, 55. Johana Vrbová, 59. Karolína Suchá - 54. Kateřina Rybníčková, 60. Kamila Pravcová.
Vyloučení: 0:1 (využití 0:0).
Rozhodčí: Lukáš Jakoubek - Andreas Gassner.
 

V posledních sedmi utkáních základní části nečeká Židenice nic snadného. Drží desáté místo s devíti body, před Vánoci se na stejný zisk dotáhl i jedenáctý Liberec. Na osmou příčku zajišťující postup do play-off ztrácí oba kluby aktuálně devět bodů. Před vzájemným duelem na severu Čech navíc Brňanky čekají zmiňované čelní kluby Chodov a Vítkovice.

Co se týče nedělního střetnutí s Chodovem, největší pozor si budou muset florbalistky Židenic dávat na dvojici Martina Řepková – Gabriela Tožičková. Chodov zatím vstřelil 127 branek a o téměř 40 z nich se postaralo právě toto útočné duo. Řepková nasbírala 33 kanadských bodů, Tožičková je o jediný bod za ní.
 
Statistiky v sezóně před 16. kolem extraligy:
K1 Florbal Židenice – 10. místo v tabulce, 9 bodů (3 výhry, 12 proher)
vstřelené/obdržené branky: 47/71
úspěšnost přesilovek/oslabení: 37,5 %/84,6 %
trestné minuty: 28
nejproduktivnější hráčka: Andrea Dernerová (11+4)
 
Fat Pipe Florbal Chodov – 1. místo v tabulce, 41 bodů (14 výher, 1 prohra)
vstřelené/obdržené branky: 127/49
úspěšnost přesilovek/oslabení: 52,6 %/80 %
trestné minuty: 32
nejproduktivnější hráčka: Martina Řepková (17+16)


Autor: Daniel Hrbolka (4. 1. 2019)