Odplata? Do Brna míří Jičín

Šance na oživení nadějí na boj o play-off. I tak se dá popsat nedělní duel dvanáctého extraligového kola, v němž Židenice přivítají od pěti hodin odpoledne v Městské hale ve Vodově ulici osmý celek tabulky z Jičína.
Brňanky zatím mají šest bodů a drží desáté místo, Jičín na poslední příčce zajišťující postup do vyřazovací části nasbíral za dosavadních jedenáct utkání dvojnásobek bodů. Brňanky se v případě výhry mohou přiblížit v extraligové tabulce na dostřel svému soupeři a navíc mu oplatit prohru 2:3 z prvního vzájemného duelu na východě Čech.

Poprvé se oba týmy potkaly v polovině října. O těsné výhře domácího Jičína tehdy rozhodla svou druhou brankou v zápase Gabriela Žůrková necelých osm minut před koncem. I v židenickém dresu se však objevila dvougólová střelkyně – o obě trefy se postarala Noemi Knapová. Brnu ale v napínavém závěru nepomohla ani hra bez brankářky.

Židenice čekají na jakýkoliv bodový zisk už od začátku října, kdy porazily pražské Panterky 5:4. Od té doby si připsaly pět proher v řadě, i když se i proti silným celkům z Vítkovic a Chodova předvedly v dobrém světle. Takové výkony je však potřeba předvést i s týmy, se kterými Brňanky mohou reálně bojovat o play-off.

Jedním z nich je i Jičín, jenž od výhry nad Židenicemi porazil ještě Liberec vysoko 10:3 a vybojoval navíc bod z duelu se Střešovicemi. Velkou jičínskou zbraní je hlavně Anet Jarolímová, která si v deseti utkáních připsala už 29 kanadských bodů a drží třetí místo v této statistice napříč extraligovými hráčkami. V prvním střetu ji ale obrana Židenic téměř dokonale pohlídala, když získala pouze 1 asistenci.
 
Výsledek vzájemného zápasu ze 7. kola:
KM automatik FBK Jičín - K1 Florbal Židenice 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky: 35. Gabriela Žůrková, 51. Markéta Gabrielová, 53. Gabriela Žůrková - 6. Noemi Knapová, 40. Noemi Knapová.
Vyloučení: 0:1 (využití 0:0).
Rozhodčí: Kateřina Hátlová - Lenka Jansová.
 

Statistiky v sezóně před 12. kolem extraligy:
K1 Florbal Židenice – 10. místo v tabulce, 6 bodů (2 výhry, 9 proher)
vstřelené/obdržené branky: 24/49
úspěšnost přesilovek/oslabení: 33,3 %/81,8 %
trestné minuty: 24
nejproduktivnější hráčka: Andrea Dernerová (7+2)
 
KM automatik FBK Jičín – 8. místo v tabulce, 12 bodů (3 výhry, 8 proher)
vstřelené/obdržené branky: 56/71
úspěšnost přesilovek/oslabení: 28,6  %/36,4 %
trestné minuty: 118
nejproduktivnější hráčka: Anet Jarolímová (15+14)
 

Autor: Daniel Hrbolka (24. 11. 2018)