Návraty domů ve Znojmě ovládly po boji Vítkovice

Proti favoritkám bojovaly, nakonec v „domácím“ utkání ve Znojmě čestně padly. Florbalistky Židenic v sobotu odpoledne odehrály v desátém kole extraligy těžké utkání proti úřadujícím mistryním soutěže. Pro v pořadí třetí edici akce Návraty domů si tentokrát vybraly za domácí útočiště znojemskou sportovní halu, kde aktuálně druhým Vítkovicím podlehly 1:4.
Proč zrovna Znojmo? Protože právě odtud pocházejí dvě hostující hráčky oblékající dres Židenic – Eva Smutná a Eva Nečasová. Po premiérovém ročníku Návratů domů, který se uskutečnil před dvěma lety v Uherském Brodě, se loni hrálo ještě jedno utkání v Přerově a teď padla volba právě na Znojmo.

Do haly si našlo cestu přes 370 diváků, kteří od začátku burcovali Brňanky k dobrému výkonu. Židenice se jim odvděčily především kvalitní obrannou hrou a i zásluhou výborných zákroků brankářky Karolíny Krištofové byl stav po dvou třetinách duelu pouze 0:1 pro vítkovický tým. Půl minuty před koncem první periody se trefila Zuzana Šponiarová.

Po čtyřiceti minutách byl sice zápas stále otevřený, ve třetí třetině ale hráčky z Ostravy postupně navýšily tlak do brněnské branky a přidaly tři góly. Ve 45. minutě zvýšila na 2:0 znovu Šponiarová, v 51. a 52. minutě pak přidaly dvě rychlé branky ještě Ivana Šupáková a Lucie Suchánková.

Vytrvale fandící diváky potěšila necelé dvě minuty před koncem zápasu snížením na konečné skóre 1:4 Andrea Dernerová. „Hlavní dík patří skvělým znojemským fanouškům za úžasnou atmosféru a také samozřejmě všem pořadatelům, kteří s akcí Návraty domů pomáhali. Jediné, co dnes chybělo, byl lepší výsledek z našeho pohledu. Holky zápas odmakaly a v obraně se překonávaly, bohužel směrem dopředu jsme toho divákům moc nepředvedli a gólů jsme chtěli vstřelit víc,“ řekl po utkání prezident židenického klubu Jiří Starý.

Dobrou atmosféru pochválil i hostující trenér Tomáš Martiník. „Za vítězství jsme rádi a moc děkujeme pořadatelům za toto utkání. V téhle atmosféře se hraje florbal s chutí a radostí. My jsme svou kvalitu ukázali asi jen v první části. Povedla se nám a jen díky výborné brankářce Židenic a naší střelecké neschopnosti byl zápas otevřený. Pak už jsme sami sebe znervózněli a spíše se utápěli ve vlastních nepřesnostech,“ poznamenal kouč.
 
K1 Florbal Židenice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Branky: 59. Andrea Dernerová - 20. Zuzana Šponiarová, 45. Zuzana Šponiarová, 51. Ivana Šupáková, 52. Lucie Suchánková.
Vyloučení: 1:0 (využití 0:0).
Rozhodčí: Martin Hudeček - Pavel Rochovanský.
Diváků: 373.
 

Židenice i po sobotních extraligových bojích figurují na deváté příčce. V jedenáctém kole je 18. listopadu čeká lídr tabulky pražský Chodov.


Autor: Daniel Hrbolka (3. 11. 2018)