Naděje na body zhasla ve třetí třetině. Jičín vyhrál 8:5

Dlouho držely nadějný výsledek, nakonec ale Židenice ve dvanáctém kole extraligy na domácím hřišti padly s Jičínem 5:8. Ještě dvanáct minut před koncem přitom brněnské hráčky vedly o dvě branky.
Duel mezi Židenicemi a Jičínem se dal označit za souboj o šest bodů. Oba týmy pomýšlejí na play-off a společně s dalšími celky se přetahují v dolní polovině tabulky nejvyšší soutěže. Před začátkem kola byl Jičín osmý, tedy na poslední příčce zajišťující postup do vyřazovací fáze. Židenice na něj na desátém místě ztrácely šest bodů.

Velkou možnost na přiblížení se soupeři ale nevyužily. Většinu času ve vzájemném střetnutí přitom Brno vedlo. V první třetině se nejdřív prosadila brněnská opora Andrea Dernerová, na její trefu ale našla odpověď ještě před první přestávkou Kristýna Bachmaierová. Po polovině utkání dokázaly Židenice odskočit dokonce o dvě branky, když po gólech Natálie Janečkové a Kateřiny Rybníčkové vedly 3:1. Podruhé se šlo do šaten na stavu 3:2, když snížila znovu Bachmaierová.

V poslední periodě padlo hned osm branek, bohužel pouze dvě z holí brněnských hráček. Nejdříve na 4:2 zvýšila Rybníčková a po snížení Gabriely Žůrkové znovu přisoudila Brnu dvoubrankové vedení Noemi Knapová. Nadějný výsledek vydržel do 49. minuty, kdy se slepenými brankami prosadily Žůrková a zkušená Anet Jarolímová.

Bývalá česká reprezentantka v dresu Jičína měla prsty i v dalších třech gólech, díky kterým si hostující tým odvezl z Brna tři body. Postupně asistovala Nikole Kuchařové, poté Bachmaierové, která završila hattrick, a nakonec i Žůrkové. Jarolímová se právě těmito čtyřmi kanadskými body vyhoupla do čela bodování extraligy – nasbírala jich už dohromady 33.

Šéf židenického klubu Jiří Starý po posledním hvizdu neskrýval zklamání. „Byl to pro nás velmi důležitý zápas, který jsme klidně mohli vyhrát. Bohužel jsme výhru soupeři doslova nabídli a ten nepohrdl. Nedá se nic dělat, musíme bojovat dál a body získat jinde,“ uznal prezident Židenic.

Vedoucí hostujícího celku Martin Petrgál vyzdvihl hlavně bojovnost Jičína. „Důležité utkání o šest bodů jsme nakonec zvládli. Za velkou bojovnost patří holkám velký dík, domácím děkujeme za pěkné a dramatické utkání a přejeme hodně štěstí do zbytku sezóny,“ dodal.

K1 Florbal Židenice - KM automatik FBK Jičín 5:8 (1:1, 2:1, 2:6)
Branky: 6. Andrea Dernerová, 30. Natálie Janečková, 35. Kateřina Rybníčková, 41. Kateřina Rybníčková, 45. Noemi Knapová - 8. Kristýna Bachmaierová, 36. Kristýna Bachmaierová, 45. Gabriela Žůrková, 49. Gabriela Žůrková, 49. Anet Jarolímová, 52. Nikola Kuchařová, 60. Kristýna Bachmaierová, 60. Gabriela Žůrková.
Vyloučení: 0:0 (využití 0:0).
Rozhodčí: Jan Saňka, Jan Trávníček.
 

Židenice sice i po prohře stále okupují desátou příčku, na vytoužené osmé místo ale ztrácejí už devět bodů. Na koně by je mohla dostat následující dvě kola. Nejdřív Brňanky čeká téměř třítýdenní pauza kvůli mistrovství světa mužů v Praze, po které nastoupí 14. Prosince proti osmé Olomouci a o dva dny později přivítají doma poslední dvanáctou Plzeň.


Autor: Daniel Hrbolka (26. 11. 2018)